7 февраля 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Об’єкти культурної спадщини

Гора Січ

Людина має завжди пам'ятати звідки вона родом, де її коріння. Адже сучасне лежить на шляху від минулого до майбутнього. Таке історичне місце є в Дергачах. Це - гора Січ, яка знаходиться на північно-західній околиці міста. Вона є найвищою точкою на території міста, з якої розкривається чудовий краєвид Дергачів.

подробнее »
Історико-краєзнавче містечко «Січ-гора».

При въезде в город есть музей. Гостей он приглашает и друзей. О Деркачах историю расскажет И жизнь казацкую покажет. Казаков отряд в дозоре На родном стоит просторе. Прогнали давно врага, Сторона родная и дорога.

подробнее »
Храм Різдва Богородиці

Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці був споруджений із дерева і освячений у 1685 р. Він стояв на піщаній рівнині, яка зветься Буряківкою. Будівником храму був Яків Туранський. На початку XIX ст. побудовано новий, цегляний храм, який освятили у 1838 р. У побудові його, крім Якова Туранського, брали участь священик Федір Туранський, помічники: Олександр Осташевський, Семен Квітка, прихожани.

подробнее »
Пам’ятник Т.Г.Шевченку

Шевченка відтворили скульптори: А.Шуаліс, В.Семенюк, архітектор В.Лаптєв.

подробнее »
Пам’ятник Опанасу Матюшенку - керівнику повстання на панцернику «Потьомкін» у 1905 р.

Пам’ятник Опанасу Матюшенку - керівнику повстання на панцернику «Потьомкін» у 1905р., розташований у центрі міста, в колишній садибі, де народився і виріс О.Матюшенко, нині вул.Матюшенка.

подробнее »
Пам’ятник першій учительці

Майбутнє наших дітей,нашого народу – в руках Учителя, в його золотім серці. Відкрито в Дергачах у жовтні 2009 року.

подробнее »