12 декабря 2017 г.

Об’єкти культурної спадщини

Гора Січ

Людина має завжди пам'ятати звідки вона родом, де її коріння. Адже сучасне лежить на шляху від минулого до майбутнього. Таке історичне місце є в Дергачах. Це - гора Січ, яка знаходиться на північно-західній околиці міста. Вона є найвищою точкою на території міста, з якої розкривається чудовий краєвид Дергачів.

подробнее »
Історико-краєзнавче містечко «Січ-гора».

При въезде в город есть музей. Гостей он приглашает и друзей. О Деркачах историю расскажет И жизнь казацкую покажет. Казаков отряд в дозоре На родном стоит просторе. Прогнали давно врага, Сторона родная и дорога.

подробнее »
Храм Різдва Богородиці

Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці був споруджений із дерева і освячений у 1685 р. Він стояв на піщаній рівнині, яка зветься Буряківкою. Будівником храму був Яків Туранський. На початку XIX ст. побудовано новий, цегляний храм, який освятили у 1838 р. У побудові його, крім Якова Туранського, брали участь священик Федір Туранський, помічники: Олександр Осташевський, Семен Квітка, прихожани.

подробнее »
Пам’ятник Т.Г.Шевченку

Шевченка відтворили скульптори: А.Шуаліс, В.Семенюк, архітектор В.Лаптєв.

подробнее »
Пам’ятник Опанасу Матюшенку - керівнику повстання на панцернику «Потьомкін» у 1905 р.

Пам’ятник Опанасу Матюшенку - керівнику повстання на панцернику «Потьомкін» у 1905р., розташований у центрі міста, в колишній садибі, де народився і виріс О.Матюшенко, нині вул.Матюшенка.

подробнее »
Пам’ятник першій учительці

Майбутнє наших дітей,нашого народу – в руках Учителя, в його золотім серці. Відкрито в Дергачах у жовтні 2009 року.

подробнее »