18 января 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли, окрім фотографій. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

До уваги господарів: що треба знати про африканську чуму свиней!

Вірус Африканської чуми свиней (АЧС) – високо контагіозна вірусна хвороба, яка характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю майже 100%, що призводить до значних економічних збитків. Засобів імунопрофілактики цієї хвороби не існує. Вірус африканської чуми не становить небезпеки для людини. Складна епізоотична ситуація щодо АЧС в Україні є великою загрозою не тільки свинарству неблагополучних регіонів, а сільському господарству та економіці   всієї України. Збудник АЧС – вірус, стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці  - до 5 місяців., у гною – до 3 місяців.

Хворі свині виділяють вірус з сечею, фекаліями, виділеннями з носа, очей та іншими природними виділеннями. Клінічні ознаки захворювання – від зараження до перших ознак хвороби може пройти від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби можлива раптова загибель тварини або протягом 1-5 днів після появи симптомів: Підвищення температури тіла до 42°С, прискорене дихання та почервоніння шкіри на вухах, кінцівках у області підгрудка та живота. Може відмічатися діарея з домішками крові, кашель, кров’янисті виділення з носу, судоми та параліч кінцівок. Основним резервуаром та джерелом інфекції являються дикі свині. Здорові свині заражаються при контакті з хворими або їх трупами, а також через корми (особливо харчові відходи, що містять залишки продуктів забою заражених свиней), воду предмети догляду, транспортні засоби забруднені виділенням хворих тварин.

Категорично забороняється згодовування свиням необроблених термічно харчових відходів, в першу чергу отриманих з закладів громадського харчування.

Забороняється згодовувати свиням боєнські відходи, залишки м’ясної сировини отриманої від диких кабанів.

Корми, комбікорми невідомого походження, без супровідних ветеринарних документів, придбані у невстановлених місцях або у невідомих осіб.

Відомі випадки зараження свиней після згодовування кукурудзи, що залишилась на полях після збору урожаю, де паслися дикі свині.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в приватні господарства НЕОБХІДНО:

1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

2.Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Регулярно проводити очистку та дезінфекцію приміщень, у яких утримуються свині.

4.Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами. Гній збуртовувати та знезаражувати.

5.Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водоймів з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

6.Не купувати м‘ясні продукти в невстановлених для цього місцях - на стихійних ринках, без супровідних ветеринарних документів.

7.Не переробляти трупи свиней,  та/або туші вимушено забитих свиней.

8.Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових ветеринарно – санітарних заходів щеплення свинопоголів’я проти класичної чуми.

При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання чи загибелі свиней  інформувати Дергачівську міську раду за тел.: 2-07-44; 3-01-14.