16 февраля 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Інформація для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської райдержадміністрації  інформує громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживаючих на території  Дергачівського району, з питання внесення, змін, а саме  у зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», ст. 60 якого визначається право вибору особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, пільг та компенсацій, викладено у наступній редакції: “Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів   України”, тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, користується пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

У наведеному випадку громадян з числа осіб, віднесених до категорії 1, та інвалідів війни, обирає всі пільги та компенсації за Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” або за Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Також вищевказаним Законом внесені зміни до нарахування  іншим компенсацій та допомог. Усі зміни наведені в  порівняльній таблиці.

Відповідальним за проведення роз’яснювальної роботи з даного питання серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у Дергачівській міській раді визначений депутат міської ради, голова Всеукраїнської Громадської районної організації "Союз-Чорнобиль Україна" Праско Олександр Іванович