6 февраля 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

День фізичної культури та спорту!

      У Дергачівському районі відбувся день фізичної культури та спорту Дергачівська міська рада зайняла I місце у змаганнях з дартсу та I місце у перетягуванні канату, загальне підведення підсумків триває.

      Дергачівський спорт має давні і славні традиції. Серед спортсменів міста є призери чемпіонатів Європи й світу, Всеукраїнських і обласних змагань. На чемпіонаті світу з лижного спорту в м. Рамзау в 1992 році виборола бронзову медаль наша землячка Ірина Тараненко-Тереля. Це була перша медаль чемпіонатів світу в історії жіночого лижного спорту в Україні. Успішно виступає на українських та міжнародних змаганнях із армспорту Павло Перегудов, який у складі збірної команди України на чемпіонаті Європи в Швеції виборов почесне третє місце, був неодноразовим призером чемпіонатів України, різноманітних турнірів з цього виду спорту. Павло Олександрович є почесним громадянином Дергачівського району. Єременко Костянтин – підполковник внутрішньої служби, майстер спорту міжнародного класу, десятикратний чемпіон України, призер чемпіонатів світу та Європи з пожежно-рятівного спорту. Костянтин Володимирович – почесний громадянин міста Дергачі.

     Уже більше 25-ти років у місті розвивається такий вид спорту, як карате-до. Вихованці відомого в Дергачах та Харківській області тренера та незмінного голови Дергачівського дитячо-юнацького Центру «Тойкут-карате» Корнієнка Віталія Андрійовича постійно здобувають високі нагороди на районних, обласних, всеукраїнських і навіть європейських турнірах. Чемпіонами та призерами першості Європи по кемпо стали наші дергачівські спортсмени: Мороз Віталій, Корнієнко Вадим, Квасенко Олександр, Бреславець Денис, Мельник Валерія, триразовим бронзовим призером першості України з карате-до, неодноразовим чемпіоном області з цього виду спорту є Олексій Кантемир. Переможну естафету перехоплює талановита молодь: Островерх, Ілля, Магда Лоліта, Циганко Андрій, Семенко Діана, які вже мають перемоги у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях.

     Вчителі фізичної культури та спорту, тренери – Лозовний Валентин Олексійович, Бондаренко Микола Михайлович, Гресь Андрій Юрійович, неодноразово готували команду Харківської області до фінальних Всеукраїнських змагань «Старти надій», а в 2007 році наша команда посіла перше загальнокомандне місце.

     Місто пишається двома юними спортсменами дитячої юнацької спортивної школи Олімпійського резерву міста Харкова Стешенко Маргаритою і Попадченко Поліною, які є учасниками та призерами міжнародних змагань з фігурного катання.

      Репутацію футбольного авангарду Харківської області Дергачі мають ще з далеких двадцятих років минулого сторіччя. Дергачівці проводили футбольні матчі зі спортсменами київського «Динамо», московського «ЦСКА», харківського «Авангарду» (нині – «Металіст»). Команда була володарем Кубка ім. Уграїцького, Кубка ім. Привалова, а також призером Кубка України та розіграшу першості України серед колективів фізичної культури. Тому чільне місце в історії спорту міста Дергачі займають сьогодні ветерани дергачівського футболу. Команда, яка протягом багатьох років бере участь в обласних змаганнях серед ветеранів – неодноразові переможці області футбольних турнір. Традиції, які були закладні Вакуленком Володимиром Івановичем, Шуляком Віктором Миколайовичем, Єгоровим Олександром Васильовичем, Головком Ігорем Володимировичем живуть й понині, їх продовжують нові покоління дергачівських футболістів. Так, у футбольному сезоні 2015 р. відстоюють честь міста у першості Дергачівського району ФК «Фортуна» та ФК «Дергачі». Беруть участь та здобувають перемоги в районних, обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних футбольних турнірах юні вихованці дергачівських тренерів Вадима Семенченка та Віктора Котиша. Важливу роль у фізичній культурі та спорті, вихованні патріотизму та здорової молоді міста внесли наші земляки - заслужені працівники фізичної культури – Бондаренко Микола Михайлович, Матвєєва Наталія Степанівна, Вишнивецька Галина Андріївна, Бондаревський Віктор Петрович.