6 февраля 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Правила поведінки на льоду

Правила поведінки на льоду

 

            Якщо ви йдете льодом, а він починає тріскатися та ламатися, слід одразу повернутися назад. Та якщо лід все-таки проломився, важливо вести себе якомога  спокійніше.

Не варто хапатися за край тонкого льоду, навалюватися на нього тілом. Необхідно розвести руки в боки і грудьми чи спиною спертися на край льоду, а ногами робити руху, як при плаванні, намагаючись втриматись на поверхні ( якщо течія тягне ноги під лід).

У такому стані слід спробувати обережно налягати на поверхню льоду, спертися ногами у краї ополонки навпроти ( якщо товщина льоду близько 5 см), чи робити рухи, ніби плаваєш. Якщо вдалося вибратися на лід, необхідно відразу відповзти на твердий лід у бік берега.

 

Небезпечний лід:

-                           Там, де є вмерзлі пеньки, гілки, трава чи інші предмети, лід завжди тонший або слабший.

-                           Небезпечним є непрозорий, вкритий снігом  лід, тому що не видно вмерзлих предметів і залишених рибалками лунок.

-                           Особливо небезпечно ходити льодом там, де є швидка течія, водо вир, у місцях, де впадає річка, де скидаються каналізаційні чи промислові води. Прозорий, синюватий чи зеленуватий лід – найміцніший. Але ходити ним можна лише після того, як перевірена його міцність. Якщо після першого сильного удару колодою чи лижною палицею зявиться хоч трохи води, це означає, що лід тонкий і ходити ним не можна, а тим більше кататися на ковзанах чи санях.

 

 

Якщо біда все таки сталася, пам’ятайте:

 

Допомагаючи постраждалому, не можна йти, слід повзти, розігрівши руки в боки.

Якщо у вас не має мотузки, підійде стрічка, лижі, драбина, будь – яка палиця.

Можна також зв’язати шарфи, ремені, рукави одягу, прив’язати до кінця який-небудь тяжкий предмет та кинути його постраждалому. Тільки-но то схопиться за кінець, тягніть його підповзаючи на міцний лід чи до берега.

 

Перебування в крижаній воді протягом 0,5-1 години смертельне!