15 декабря 2017 г.

В області працевлаштовано 75% випускників із числа дітей-сиріт

Про це повідомив заступник директора Департаменту науки й освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв під час засідання обласного координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійній орієнтації населення.

За інформацією Володимира Ігнатьєва, ще 16% випускників з числа сиріт та дітей, що позбавлені батьківської опіки, продовжили навчання, 9% не працевлаштовані з поважних причин.

Співголова комітету, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Печура відзначила, що, крім якісної та конкурентної освіти, ключовим питанням для успішної інтеграції до дорослого життя дітей цієї категорії є також наявність житла. Позитивним є функціонування обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт у м.Чугуєві на 30 місць.

У ході засідання його учасники розглянули ряд інших питань, зокрема говорили про можливість надання допомоги по частковому безробіттю підприємствам у період вимушеного тимчасового простою.

У своєму виступі заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих зазначив, що діючий порядок надання допомоги по частковому безробіттю є доволі ефективним і дозволяє підприємствам не скорочувати персонал.

«Така допомога надається підприємствам для виплати працівникам у разі втрати частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу без припинення трудових відносин, і нею можна та потрібно користуватися», - зауважив Анатолій Толстих.

З початку дії порядку Харківським обласним центром зайнятості надана допомога 14 підприємствам області на суму 6,2 млн грн. Ще більше 1 млн грн може бути залучено до кінця року.