9 февраля 2018 г.

УВАГА! На сайті Дергачівської міської ради не працює функціональна частина додатків. Нажаль, міська рада не може додавати будь-які файли. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Важлива інформація!

До  уваги господарів !!!

Що треба знати про африканську чуму свиней.

Вірус Африканської чуми свиней (АЧС) – високо контагіозна вірусна хвороба, яка характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю майже 100%, що призводить до значних економічних збитків. Засобів імунопрофілактики цієї хвороби не існує. Вірус африканської чуми не становить небезпеки для людини. Складна епізоотична ситуація щодо АЧС в Україні є великою загрозою не тільки свинарству неблагополучних регіонів, а сільському господарству та економіці   всієї України. Збудник АЧС – вірус, стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірусзберігається до десяти тижнів, у м’ясівідхворихтварин – до 155 днів, копченнійшинці  - до 5 місяців., у гною – до 3 місяців.

Хворі свині виділяють вірус з сечею, фекаліями, виділеннями з носа, очей та іншими природними виділеннями. Клінічні ознаки захворювання – від зараження до перших ознак хвороби може пройти від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби можлива раптова загибель тварини або протягом 1-5 днів після появи симптомів: Підвищення температури тіла до 42-0С, прискорене дихання та почервоніння шкіри на вухах, кінцівках у області підгрудка та живота. Може відмічатися діарея з домішками крові, кашель, кров’янисті виділення з носу,судоми та параліч кінцівок . Основним резервуаром та джерелом інфекції являються дикі свині. Здорові свині заражаються при контакті з хворими або їх трупами, а також через корми( особливо харчові відходи що містять залишки продуктів забою заражених свиней), воду предмети догляду, транспортні засоби забруднені виділенням хворих тварин.

Категорично забороняється згодовуванн ясвиням необроблених термічно харчових відходів, в першу чергу отриманих з закладів громадського харчування .

Забороняється згодовувати свиням боєнські відходи,залишки м’ясної сировини отриманої від диких кабанів.

Корми, комбікорми невідомого походження, без супровідних ветеринарних документів, придбані у невстановлених місцях або у невідомих осіб.

Відомі випадки зараження свиней після згодовування кукурудзи, що залишилась на полях після збору урожаю де паслися дикі свині.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в приватні господарства НЕОБХІДНО:

1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

2.Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Регулярно проводити очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині.

4.Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами. Гній з буртовувати та знезаражувати.

5.Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водоймів з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

6.Не купувати м‘ясні продукти в невстановлених для цього місцях - на стихійних ринках, без супровідних ветеринарних документів.

7.Не переробляти трупи свиней,  та/або туші вимушено забитих свиней.

8.Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових ветеринарно – санітарних заходів щеплення свинопоголів’я протии класичної чуми.

При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, чи загибелі свиней  інформувати Дергачівську міську раду за тел.-2-07-44; 3-01-14.

Міською радою у рамках заходів щодо недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней  , організовано карантинний пост на виїзді з с. Білаші. Проведено очищення під’їзних шляхів села від снігу. Для функціонування посту доставлена необхідна кількість древесних опилок (тирси).  Працівники забезпечуються гарячим харчуванням.

                                  До уваги мешканців міста !

 

 

Декргачівська міська рада інформує про те ,що відповідно до реалізації заходів щодо недопущення розповсюдження вірусу АЧС(африканської чуми свиней) на території ради, протягом дії карантину(40діб), буде проведено відлов безпритульних тварин.