Контакти

62300, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79-б

derradadergachi@ukr.net

(05763) 3-01-14

ДЕРГАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Офіційний веб-сайт Дергачівської міської ради

Персональний кабінет

Актуальна інформація

Сьогодні: 23 лютого 2020 р.
8325

 

інвестиційний атласІнвестиційний атлас надрокористувача

Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика» та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 85 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках – за видами корисних копалин.

Інвестиційний атлас надрокористувача – один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей, яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави.

Атлас знаходиться у вільному доступі на офіціальному сайті Державної служба геології та надр України (www.geo.gov.ua/snvesticijnij-atlas-nadrokoristuvacha/ ). Типовийц про файл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.

Інвестиційний атлас надрокористувача – лише один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей у сфері надрокористування. Інші важливі елементи – лібералізація доступу до загальної геологічної інформації та якісна промоція об’єктів для інвестування.


 

УВАГАУвага! Оголошення!

Відповідно до ст. 1277 Цивільного кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

  У порядку передбаченому законодавством України, Дергачівська міська рада Харківської області повідомляє, що розпочата процедура визнання спадщини відумерлою, а саме - земельних ділянок (часток/паю)  зареєстрованих за наступними  громадянами:

  • Новицький Петро Олексійович (помер 24.08.2009р.), останнє відоме місце проживання: м. Харків, пр-т. Гагаріна, 316-Б, кв.159;
  • Ляшов Микола Сергійович (помер 10.01.2012р.), останнє відоме місце проживання: м. Харків, пр-т Свободи Людвіга, 40, кв. 143;
  • Брайловська Майя Олександрівна (померла 17.04.1998р.), останнє відоме місце народження: м. Харків, вул. Мироносицька, 81/85, кв. 37;
  • Гузенко Катерина Василівна (померла 25.10.2007р.), останнє відоме місце проживання: м. Дергачі;
  • Воробйова Віра Антонівна (померла 09.09.2003р.), останнє відоме місце проживання: смт. Мала Данилівка.

У випадку наявності спадкоємців померлих просимо повідомити Дергачівську міську раду за адресою: м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79-Б, телефон для довідок: 3-11-43

 

 

 

 


УВАГА

      Шановний споживач послуг КП «Дергачікомунсервіс»!!

З 01.03.2020 року КП «Дергачікомунсервіс» надаватиме послуги  з водопостачання та  водовідведення, послуги з поводженням з побутовими відходами за новими тарифами. Попередні тарифи розраховані на рівні показників 2016 та частково 2017 рр., були затверджені у 2017 році і на теперішній час,  є економічно необґрунтованими та збитковими. Така ситуація унеможливлює обслуговування інженерних мереж та загрожує існуванню підприємства. Тому  КП «Дергачікомунсервіс» було вимушене піти на такий крок та розробити нові тарифи, розраховані на рівні показників 2019/2020року.

Що вплинуло?: щорічне підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, на підставі яких здійснюється нарахування заробітної плати працівникам КП, що потягло за собою збільшення обов’язкових відрахувань єдиного соціального внеску, екологічного податку та відрахувань на спецводокористування. Також відбулось значне здорожчання електроенергії, паливо-мастильних матеріалів, матеріалів, необхідних для ремонту та підтримання в робочому стані зношених ділянок водогонів, використання транспортних засобів та їх ремонт, зросли ціни на послуги сторонніх організацій, спецтехніка, яких залучається для прочистки та інших спеціальних робіт, виконувати які мають право тільки ліцензовані підприємства та інше.

Порівняльні показники наступні:

Прожитковий мінімум;

2016 рік – 1550 грн.,      2019 рік – 2102 грн.

Мінімальна заробітна плата;

2016 рік – 1600 грн.,     2020 рік – 4723 грн.

Вартість електроенергії;

2016 рік – 2,20 грн. за кВт/год..,     2019 рік – 3,43 грн. за кВт/год.

Вартість пального;

дизельне пальне за один літр у 2016 році – 19,30 грн., у 2019 році – 28,32 грн.; бензин у 2016 рік -22,35 грн., у 2019 році – 27,37 грн.);

Звертаємо увагу, що за діючими тарифами для населення по області у містах із подібною інфраструктурою водопостачання та водовідведення – це протяжність мереж, їх знос, кількість водонасосних і каналізаційнонасосних станцій, засоби їх обслуговування, кількість свердловин та характер підйому води з них і таке інше, а також, кількість споживачів інформація наступна:

Населений пункт

Водопостачання, грн./м. куб.

Водовідведення, грн./м. куб.

Разом водопостачання та водовідведення, грн./м. куб.

Барвінкове

26,46

41,75

68,21

Вовчанськ

18,19

37,42

55,61

Лозова

27,90

26,20

54,10

Богодухів

23,51

28,91

52,42

Первомайськ

20,04

31,01

51,05

Мерефа

25,00

25,00

50,00

Балаклія

15,55

27,95

43,50

Куп’янськ

18,86

23,94

42,80

Ізюм

20,16

19,82

39,98

Зміїв

17,64

18,30

35,94

По місту Дергачі, з 01.03.2020 року тариф становить:

Дергачі

29,70

9,65

39,35

       Тариф на вивезення ТПВ з 01.03.2020 року становить 13,97 грн. з однієї особи в місяць.

Тож, враховуючи вищевикладене, просимо Вас з розумінням поставитися до зміни тарифів на комунальні послуги.

Також повідомляємо, що Згідно з Законом України від 22 червня 2017 року № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» всі споживачі повинні встановити лічильники води до 01 серпня 2020 року, тому, споживачам, які не мають лічильника на водопостачання, рекомендуємо встановити, в результаті чого водопостачання та водовідведення буде нараховуватися по факту використання. За більш детальною інформацією звертатися за тел. (05763) 3– 01-48.

                                Адміністрація КП «Дергачікомунсервіс».

 


 

увага

 

        З метою недопущення порушень публічної безпеки і порядку на території міста Дергачі напередодні та під час проведення масових заходів,  при загрозі терористичних актів та прояву екстремізму телефонувати в Управління Служби безпеки України в Харківській області (т. 700-16-61, 700-34-50, 067-570-10-77).

Виконавчий комітет Дергачівської міської ради

 

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБ України в Харківській області

ПАМ’ЯТКА ПОСАДОВІЙ ОСОБІ ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПІДПРИЄМТСВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ

Харків 2018

Витяг із Закону України «Про боротьбу з тероризмом»

Стаття 1. Визначення основних термінів.

тероризм - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому невинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей;

терористичний акт - злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, відповідальність за які передбачена статтею 258 Кримінального кодексу України. У разі, коли терористична діяльність супроводжується вчиненням злочинів, передбачених статтями 112,147, 258-260, 443, 444, а також іншими статтями Кримінального кодексу України, відповідальність за їх вчинення настає відповідно до Кримінального кодексу України. 

Стаття 2. Правові основи боротьби з тероризмом.

Правову основу боротьби з тероризмом становлять Конституція України, Кримінальний кодекс України, Закон України «Про боротьбу з тероризмом», інші закони України, Європейська конвекція про боротьбу з тероризмом, 1977р., Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом, 1997р., Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, 1999р., інші міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, укази і розпорядження Президента України, Постанови і Розпорядження Кабінету Міністрів України, а також інші нормативно-правові акти, що приймаються на виконання Законів України.

Стаття 4. Суб’єкти боротьби з тероризмом

Організація боротьби з тероризмом в Україні та забезпечення її необхідними силами, засобами і ресурсами здійснюються Кабінетом Міністрів України у межах його компетенції.

Центральні органи виконавчої влади беруть участь у боротьбі з тероризмом у межах своєї компетенції, визначеної законами та виданими на їх основі іншими нормативно-правовими актами.

Суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції, є:

Служба безпеки України, яка є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю;

Міністерство внутрішніх справ України;

Міністерство оборони України;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування  та  реалізують  державну  політику  у сфері цивільного захисту;

центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону;

центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань;

Управління державної охорони України.

До участі у здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням виявлення і припинення терористичної діяльності, залучаються у разі необхідності також:

центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну політику  у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;

Служба зовнішньої розвідки України;

Міністерство закордонних справ України;

Державна  служба  спеціального  зв’язку та захисту інформації України; 

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування   та  реалізують  державну  політику  у  сфері  охорони здоров'я;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування та реалізують державну політику в електроенергетичному, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах;

центральний  орган  виконавчої  влади,  що  реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування та реалізують державну політику у сферах транспорту;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування та реалізують державну фінансову політику;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування   та  реалізують  державну  політику  у  сфері  охорони навколишнього природного середовища;

центральні   органи   виконавчої   влади,   що   забезпечують формування та реалізують державну аграрну політику;

 центральний  орган виконавчої влади, що забезпечує формування та   реалізує   державну  податкову  і  митну  політику. 

У  разі  реорганізації або перейменування центральних органів виконавчої влади,  перелічених у цій статті,  їхні функції у сфері боротьби  з  тероризмом  можуть переходити до їх правонаступників,  якщо це передбачено відповідними актами Президента України.

До участі в антитерористичних операціях за рішенням керівництва антитерористичної операції можуть бути залучені з дотриманням вимог цього Закону й інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкованості і форми власності, їх посадові особи, а також громадяни за їх згодою.

Координацію діяльності суб’єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Стаття 6. Повноваження інших суб’єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом

Суб’єкти, які залучаються до боротьби з тероризмом, у межах своєї компетенції здійснюють заходи щодо запобігання, виявлення і припинення терористичних актів та злочинів терористичної спрямованості; розробляють і реалізують попереджувальні, режимні, організаційні, виховні та інші заходи; забезпечують умови проведення антитерористичних операцій на об’єктах, що належать до сфери їх управління; надають відповідним підрозділам під час проведення таких операцій матеріально-технічні та фінансові засоби, засоби транспорту і зв’язку, медичне обладнання і медикаменти, інші засоби, а також інформацію, необхідну для виконання завдань щодо боротьби з тероризмом.

Стаття 7. Антитерористичний центр при Службі безпеки України

         Антитерористичний центр при Службі безпеки України складається з Міжвідомчої координаційної комісії та штабу, а також координаційних груп та їх штабів, які створюються при регіональних органах Служби безпеки України.

До складу координаційних груп при регіональних органах Служби безпеки України  входять  керівники  регіональних  органів  Служби безпеки України,   Головного  управління  Міністерства  внутрішніх справ України в Автономній  Республіці  Крим,  головних  управлінь (управлінь)  Міністерства  внутрішніх  справ  України  в областях, містах    Києві    та   Севастополі,   регіональних   органів  та територіальних  підрозділів  Державної служби спеціального зв’язку та  захисту  інформації  України,  відповідних  органів  з  питань надзвичайних  ситуацій  та цивільного захисту населення Автономної  Республіки  Крим,  обласних,  Київської,  Севастопольської міських  державних адміністрацій, у регіонах, де дислоковано органи охорони державного   кордону,   підрозділи  Управління  державної  охорони України,  -  їх  керівники,  а  також  представники інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій.

Стаття 9. Сприяння органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом

Державні органи, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, організації, їх посадові особи зобов’язані сприяти органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом, повідомляти дані, що стали їм відомі, щодо терористичної діяльності або будь-яких інших обставин, інформація про які може сприяти запобіганню, виявленню і припиненню діяльності, а також мінімізації її наслідків.

Витяг із Кримінального кодексу України

Стаття 258. Терористичний акт

Терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров'я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяж­ких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжна­родного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчи­нення або не вчинення дій органами державної влади чи органами місце­вого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста), а також погроза вчинення зазначених дій з тією самою метою - караються позбавленням волі на строк від п 'яти до десяти років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди чи інших тяжких наслідків, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що призвели до загибелі людини, - караються позбавленням волі на строк від десяти до п 'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Стаття 258-1. Втягнення у вчинення терористичного акту

1. Втягнення особи у вчинення терористичного акту або примушу­вання до вчинення терористичного акту з використанням обману, шанта­жу, уразливого стану особи, або із застосуванням чи погрозою застосу­вання насильства - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо кількох осіб або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службо­вою особою з використанням службового становища, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.

Стаття 258-2. Публічні заклики до вчинення терористичного акту

1. Публічні заклики до вчинення терористичного акту, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдженні матеріалів з такими закликами - караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк де трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені з використанням засобів масової інформації- караються обмеженням волі на строк до чотирьох років або поз­бавленням волі на строк до п 'яти років з позбавленнямгправа обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Стаття 258-3. Створениятерористичної групи чи терористичної організанії

Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так самс матеріальне, організаційне чи інше сприяння створеншо або діяльності терористичної групи чи терористичної організації - караються позбавленням волі на строк від 8-ми до 15-ти років.

Звільняються від кримінальної відповідальності за діяння, перед­бачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керів­ника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровіль­но повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, як­що в її діях немає складу іншого злочину.

Стаття 258-4. Сприяння вчиненню терористичного акту

1. Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, озброєн­ня, навчання особи з метою вчинення терористичного акту, а так само використання особи з цією метою - караються позбавленням волі на строк від 3-х до 8-ми років.

Стаття 258-5. Фінансування тероризму

1. Фінансування тероризму, тобто дії, вчинені з метою фінансового або матеріального забезпечення окремого терориста чи терористичної групи (організації), організації, підготовки або вчинення терористичного акту, втягнення у вчинення терористичного акту, публічних закликів до вчинення теракту, сприяння вчиненню терористичного акту, створення терористичної групи (організації), -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або з корисливих мотивів, або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди, -

караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, або якщо вони призвели до інших тяжких наслідків,

- караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

4. Особа, крім організатора або керівника терористичної групи (організації), звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені цією статтею, якщо вона добровільно до притягнення до кримінальної відповідальності повідомила про відповідну терористичну діяльність або іншим чином сприяла її припиненню або запобіганню злочину, який вона фінансувала або вчиненню якого сприяла, за умови, що в її діях немає складу іншого злочину.

Примітка. 1.Фінансування тероризму визнається вчиненим у великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Фінансування тероризму визнається вчиненим в особливо великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Витяг із постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 92

"Про затвердження Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків"

1. Це Положення визначає механізм функціонування єдиної державної системи запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків (далі - єдина державна система), рівні терористичних загроз та заходи реагування суб’єктів боротьби з тероризмом на загрозу вчинення або вчинення терористичного акту.

3. Єдина державна система складається з постійно діючих територіальної і функціональної підсистем.

До територіальної підсистеми входять координаційні групи Антитерористичного центру при регіональних органах СБУ та їх штаби.

Суб’єкти територіальної підсистеми організовують діяльність щодо запобігання, реагування, припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків.

До функціональної підсистеми входять структурні підрозділи суб’єктів боротьби з тероризмом та Міжвідомча координаційна комісія Антитерористичного центру при СБУ.

5. Координуючим органом єдиної державної системи та суб’єктів боротьби з тероризмом є Антитерористичний центр при СБУ (далі - Антитерористичний центр).

Управління функціональною підсистемою єдиної державної системи здійснюється суб’єктами боротьби з тероризмом у межах повноважень, координація діяльності якої здійснюється Міжвідомчою координаційною комісією Антитерористичного центру.

Управління територіальною підсистемою єдиної державної системи здійснюється координаційними групами Антитерористичного центру при регіональних органах СБУ.

7. Залежно від наявної інформації про загрозу вчинення або вчинення терористичного акту встановлюються такі рівні терористичних загроз:

“сірий (можлива загроза)” - за наявності факторів (умов), що сприяють вчиненню терористичного акту;

“синій (потенційна загроза)” - за наявності інформації, що потребує підтвердження, про підготовку до вчинення терористичного акту;

“жовтий (імовірна загроза)” - за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до вчинення терористичного акту;

“червоний (реальна загроза)” - у разі вчинення терористичного акту.

Рівень терористичної загрози тимчасово встановлюється для усіх або окремих суб’єктів боротьби з тероризмом та діє на всій території України, в окремих її місцевостях або на об’єктах можливих терористичних посягань.

АЛГОРИТМ ДІЙ

посадової особи при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного акту

1. Посадова особа підприємства, організації, установи, військової частини при отримані інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками теракту, підозрілих осіб, можливо причетних до підготовки та скоєння теракту, негайно доповідає своєму керівництву і через нього (а за відсутністю - через чергового установи або особисто) повідомляє органи Національної поліції України (тел. 1-02), Управління СБУ в Харківській області (700-16-61, 700-34-50, 067-570-10-77), органи місцевого самоврядування.

2. Черговий органу місцевої влади, підприємства або посадова особа, яка приймає повідомлення про теракт, повинні намагатись по можливості уточнити і мати наступні дані:

- джерело отримання інформації;

- час і точне місце події (адреса);

- характер діяння (вибух, погроза вибуху, захоплення заручників чи ін.);

- об’єкт посягання;

- кількість терористів, їх вимоги, озброєння, прикмети чи установчі дані;

- обстановка, що склалась на останній час на об’єкті посягання;

- заходи, які вжиті адміністрацією або присутніми з реагування на подію.

          Про прийняте повідомлення та отримані дані черговий або посадова особа негайно сповіщають  органи Національної поліції України та СБ України,  записує час і прізвище особи, яка прийняла повідомлення.

 Відсутність повних даних не звільняє посадову особу від термінової доповіді.

3. Адміністрація об’єкту посягання з отриманням повідомлення та доведення інформації до правоохоронних органів повинна організувати:

-      посилення охорони і пропускного режиму наявними силами;

-      терміновий збір керівників і працівників режимних, охоронних, аварійно-рятувальних служб (якщо такі є);

-      тимчасове призупинення функціонування об’єкту або його окремих ланок, виведення за його межі вільного персоналу, встановлення осіб, які опинилися у заручниках;

-      надання допомоги потерпілим;

-      зустріч правоохоронних органів.

4. Місцеві органи виконавчої влади і самоврядування у випадку вчинення теракту на підпорядкованій їм території, за узгодженням з керівником регіональної координаційної групи АТЦ, у разі потреби організовують:

а) транспортне забезпечення, у т.ч. спільне з органом ДСНС і адміністрацією об’єкту - евакуацію населення і вільного персоналу об’єкту посягання;

б) продовольче забезпечення учасників операції (продукти, питна вода);

в) доставку продуктів, тютюнових виробів, ліків, грошей та ін. на вимогу терористів;

г) забезпечення житловими приміщеннями евакуйованого з небезпечної зони населення ;

д) підготовку медичних закладів для прийому можливих потерпілих..

ПАМ’ЯТКА

щодо першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на них предметів

 I. Характерними ознаками наявності вибухового пристрою можуть бути:

1. Знаходження у громадських місцях, транспорті валіз, кейсів, пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власників;

2. Отримання адресатом поштового відправлення від невідомого відправника, наявність у відправленні явного дисбалансу, нестандартний вигляд посилочної тари;

3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, вибухових речовин, засобів або їх елементів;

4. Наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму, запаху бензину, газу, розчинника, хімічних речовин, диму, що виходить з предмету тощо;

5. Наявність у підозрілого пристрою елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню (сигнальні лампи, світлодіоди, радіоплати, перемикачі, елементи живлення і т. ін.) або додаткового контакту з навколишніми предметами (антена, вмонтований електричний дріт, натягнутий шнур або мотузка);

6. Невідповідність маси дійсному призначенню або вигляду предмета (наприклад - вага коробки від цукерок, банки від кави, книги і т. ін.);

7. Наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів - закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;

8. Наявність стороннього сміття, свіжооштукатурених та свіжопофарбованих ділянок стін, стелі, підлоги, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах, за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

9. Наявність у контрольованих зонах залишеного автотранспорту, сторонніх чи нічийних приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій, тощо.

10. Намагання особи з предметом у руках чи у специфічному одязі, що дозволяє приховувати на тілі вибуховий пристрій, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до об’єкту охорони чи маршруту його пересування. У разі, якщо особа намагається безпосередньо застосовувати підозрілий предмет, по можливості не дати їй випустити предмета з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху пристрою.

Категорично забороняється самостійно проводити з підозрілим предметом будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати, та ін.).

Пам’ятайте, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою, підозрілих предметів, осіб повідомляти -

за тел. – 102 чергову службу Національної поліції України;

за тел. 700- 16-61, 700-34-50 - оперативного чергового УСБ України в Харківській області.

II. У разі надходження анонімного повідомлення про підготовку вибуху за телефоном:

1.Спробувати з’ясувати у особи, що телефонує, який вибуховий пристрій, де він встановлений і коли повинен спрацювати;

2.Не класти трубку на телефонний апарат;

3. Повідомити про отримане повідомлення з іншого телефонного апарату до чергової частини органів внутрішніх справ з наданням номеру телефону, на який отримано повідомлення;

4. Оглянути зазначене приміщення без евакуації персоналу. У разі невизначеності приміщення - оглянути кімнати, до яких є вільний доступ сторонніх, вміст урн для сміття, меблів, залишених пакунків, підозрілих предметів тощо.

III. У разі виявлення предмета, підозрілого на вибуховий пристрій, необхідно:

1. Обмежити доступ до приміщення, організувати його охорону;

2. Негайно доповісти безпосередньому керівнику, вказати місце знаходження предмета, час виявлення та особу, яка його виявила;

3. Забезпечити інформування чергових підрозділів Національної поліції України, СБ або ДСНС України;

4. Безумовно виконувати всі рекомендації спеціаліста - вибухотехніка, у разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою організувати евакуацію людей з будівлі, території.

ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ, СТАВШИ ЗАРУЧНИКОМ ТЕРОРИСТІВ

Основні принципи поведінки у разі захоплення вас заручником

Примиріться з тим, що ви перебуваєте під повною владою терористів, які завжди можуть вас убити. Щоб зламати вашу волю, деморалізувати й принизити, вас, вони застосовуватимуть різноманітні тактики - від фізичних страждань (нестача їжі, води, сну, погані умови утримання) до техніки «промивання мозків» (зокрема, переконуватимуть у тому, що влада забула про заручників, що на них «усім наплювати» тощо).

Не падайте духом, до кінця надійтеся на сприятливе вирішення екстремальної ситуації. Пам'ятайте, що отримавши інформацію про захоплення заручників, правоохоронні органи вже почали діяти і вживають всіх необхідних заходів задля вашого звільнення.

Будьте терплячими. Виконання вимог терористів потребують значних затрат часу.

Не надійтеся на швидке звільнення - капітуляція терористів малоймовірна. Тому підготуйтеся фізично, морально та емоційно до цього випробування, намагайтеся заспокоїти оточуючих.

Ваша стратегія - «прийняття та пристосування».

Ваша головна мета - вижити і зберегти фізичне й душевне здоров'я.

Ваше головне завдання - зберігати самовладання, самоконтроль і самоповагу.

Найбільш ефективний засіб, який ви можете вжити для свого звільнення - це зберігати спокій.

Ваш девіз - «Не допускати як боягузтва, так і нерозумної бравади».

Основні правила поведінки у разі захоплення Вас заручником:

1. По можливості якомога швидше опануйте себе, заспокойтеся, не піддавайтеся паніці, не допускайте істеричних проявів. Емоційно неврівноважена людина, яка від страху впадає в паніку, лякає терористів своєю непередбачуваністю, і її, швидше за все, вб'ють першою.

2. Якщо вас поранено, намагайтеся не рухатися. Так ви зменшите втрату кроні.

3. Надайте допомогу і психологічну підтримку тим, хто слабший, пораненим, жінкам, дітям, особам похилого віку. Уникайте конфліктів при спілкуванні з іншими заручниками.

4. Не ризикуйте своїм власним життям і життям оточуючих.

Не допускайте дій, які можуть спровокувати терористів на застосування зброї і призвести до людських жертв (не втікайте, не кидайтеся на терористів, не вихоплюйте зброю).

5. Не намагайтеся умовити терористів, розчулити їх тощо. У той же час не принижуйтеся і не благайте про пощаду.

6. Спілкуючись з терористами, не відводьте очей убік; у той же час, уникайте прямого погляду в очі (на несвідомому рівні такий погляд розглядається як виклик).

7. Говоріть спокійним голосом, уникайте викличного тону.

8. За необхідності виконуйте розпорядження терористів, особливо протягом перших 30-60 хвилин після нападу. Не вступайте з ними в суперечку, терпіть образи та приниження.

9. Спробуйте переконати терористів забезпечити вам та іншим заручникам людські умови існування.

10. Обов'язково запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет).

11. Для підтримання сил їжте все, що вам дають. Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку. Стрес, у стані якого перебувають заручники, через деякий час призводить до повного нервового виснаження.

12. За можливості дотримуйтеся вимог особистої гігієни.

13. Старайтеся виконувати доступні фізичні вправи.

14. Спробуйте розслабитись (читанням, письмом, тренуванням пам'яті, розв'язуванням математичних задач, використовуйте елементи аутотренінгу, тощо).

15. Терористи зазвичай відбирають у заручників годинники, мобільні телефони, щоб ізолювати їх від зовнішнього світу. Тому при тривалому утриманні у полоні слідкуйте за часом, відмічайте зміну дня і ночі, ведіть календар.

16. Будьте уважні. Намагайтеся запам'ятати імена (прізвиська), прикмети, голоси, особливості поведінки терористів, зміст їх розмов між собою. Ця інформація буде дуже важливою для правоохоронних органів після нейтралізації терористів і звільнення заручників.

17. У випадку штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз, якомога далі від вікон і дверей. Ні в якому разі не беріть до рук зброю, кинуту терористами, інакше можуть прийняти за одного з них.

18. Більшість колишніх заручників протягом досить тривалого часу переживає пост травматичний стресовий розлад, симптомами якого можуть бути порушення сну, втрата апетиту, апатія, раптові спалахи гніву, труднощі у спілкуванні з близькими. Тому, у перші дні після звільнення, необхідно звернутися до медичних закладів за кваліфікованою психологічною допомогою.

 

 


играДо відома суб’єктів господарювання, які проводять свою діяльність на території м. Дергачі та мешканців м. Дергачі

        На виконання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», розпорядження КМУ від 20.12.2019р. № 1325-р «Про протидію гральному бізнесу», з метою вжиття ефективних заходів із протидії гральному бізнесу, повного припинення функціонування розповсюджувачів лотерей, діяльність яких не віднесена до організації та проведення лотерей, не заборонених Законом України «Про заборону грального бізнесу в Україні», Національною поліцією та Державною фіскальною службою проводяться заходи щодо виявлення, документування та припинення вказаного незаконного виду діяльності.

           В зв'язку з цим, виконавчий комітет  Дергачівської міської ради інформує про недопущення протиправної діяльності та просить Вас, у разі наявності інформації про факти функціонування ігрових автоматів на території міста, реклами, пов’язаною з наданням послуг у сфері грального бізнесу, в тому числі під виглядом лотерей, караоке та інших видів такої діяльності, повідомляти за телефонами 3-03-12, 3-01-14.

  

                                                                           Виконавчий комітет Дергачівської міської ради


УВАГАПовідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій

громадськості у проекті містобудівної документації.

Шановні мешканці Дергачівської міської ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення планувальної організації земельної ділянки в м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 132 Дергачівського району Харківської області» (далі – ДПТ).

Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.

ДПТ розробляється з метою визначення планувальної організації земельної ділянки, зміни її цільового призначення згідно фактичного використання із земель житлової забудови на землі громадської забудови.

Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.

Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ.  

Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 0,4000 га.

Замовник ДПТ:  Дергачівська міська рада.

Розробник ДПТ: приватне підприємство «Перспектива-ДІ» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 18.06.2013).

Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться в приміщені Дергачівської міської ради за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79, (05763) 2-07-44, 3-01-14. Ознайомитися з ДПТ також можна на офіційному веб-сайті Дергачівської міської ради за посиланням http://dergachi-mr.gov.ua

Інформація про посадову особу, відповідальну за організацію розгляду пропозицій: виконуюча обов’язки Дергачівського міського голови, секретар міської ради Бондаренко Катерина Іванівна, за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79, (05763) 2-07-44, 3-01-14.

Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.

Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів:

  • розмістити повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій у проекті ДПТ на стенді у приміщенні Дергачівської міської ради;
  • провести громадські слухання у приміщенні Дергачівської міської ради.

Додаток 1

Додаток 2


До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Дергачівської  міської ради!

      На виконання  протокольного рішення комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури , Дергачівська міська рада інформує щодо дії Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких, об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 червня 2017 р. № 406

Київ

Про затвердження переліку будівельних робіт, які 
не потребують документів, що дають право на їх 
виконання, та після закінчення яких об’єкт не 
підлягає прийняттю в експлуатацію 

Відповідно до частини другої статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” Кабінет Міністрів Українипостановляє:

  1. 1.  Затвердити перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, що додається.
  2. 2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, але не раніше набрання чинності Законом України від 17 січня 2017 р. № 1817-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”.

Прем’єр-міністр України                                                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 21

 ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 червня 2017 р. № 406

ПЕРЕЛІК
будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт 
не підлягає прийняттю в експлуатацію

1. Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, — щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

2. Роботи із заміни покрівлі будівель і споруд згідно з будівельними нормами, виконання яких не передбачає втручання в несучі конструкції.

3. Технічне переоснащення згідно з державними будівельними нормами внутрішніх систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, газопостачання (включаючи спеціальне), силових та слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель і споруд; обладнання (переобладнання) будівель і споруд приладами для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води.

4. Заміна існуючих заповнень віконних, балконних та дверних блоків.

5. Приєднання та підключення до інженерних мереж відповідно до технічних умов індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках та земельних ділянках для будівництва індивідуальних гаражів.

6. Зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків — щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків.

7. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно достатті 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

8. Знесення і демонтаж будівель та споруд без подальшого будівництва, які не є підготовчими роботами, та без порушення експлуатаційної придатності інших будівель і споруд.

9. Відновлення елементів благоустрою, визначених Законом України “Про благоустрій населених пунктів”.

10. Відновлення у дворах чи в межах мікрорайонів дитячих і спортивних майданчиків,майданчиків для вигулу домашніх тварин, майданчиків для відпочинку людей та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

11. Улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з інвалідністю та іншихмаломобільних груп населення.

12. Монтаж технічних засобівтелекомунікацій та антенних споруд зв’язку для кріплення антенно-фідерних пристроїв на будівлях, спорудах, у вбудовано-прибудованих приміщеннях, у/на приміщеннях контейнерного типу, а також на існуючих наземних щоглах з відтяжками та на баштах. Можливість монтажу зазначених технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв’язку для кріплення антенно-фідерних пристроїв визначається за результатами оцінки технічного стану та відповідно до  вимог законодавства з питань охорони культурної спадщини за погодженням з власником будівлі, споруди, іншого об’єкта нерухомості.

13. Відновлення окремих конструкцій будівель та споруд з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення, без зміни їх геометричних розмірів.

14. Улаштування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення про їх виникнення, установок пожежогасіння, автоматичних установок контролю за вибухонебезпечними концентраціями газу в повітрі, охоронних систем з їх диспетчеризацією, систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, монтаж протипожежних воріт (штор), дверей, клапанів і вікон, пристроїв дляблискавкозахистубудівель та споруд.

15. Розміщення на автомобільних дорогах елементів санітарного облаштування та технічних засобів, визначених Законом України “Про автомобільні дороги”, відповідно до будівельних норм, стандартів та схем організації дорожнього руху.

16. Заміна одиниць та вузлів технологічного устаткування та їх інженерних мереж, систем управління та автоматизації, які застаріли та технічний ресурс яких вичерпано, в існуючих цехах, приміщеннях.

17. Будівництво фортифікаційних споруд, інженерно-технічного облаштування з метою зміцнення обороноздатності держави в зонах, визначених переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1275 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 98,ст. 3367).

18. Роботи, пов’язані із залізничним транспортом, а саме: реконструкція, технічне переоснащення та капітальний ремонт інженерних споруд, земляного полотна, залізничних колій та переїздів, пасажирських платформ, горловин станцій з укладеннямстрілкових переводів, контактної мережі залізниць, повітряних ліній електропостачання 6-35 кВ, розташованих на підтримуючих конструкціях контактної мережі та окремих опорах обводів, повітряних та кабельних ліній, розподільних і живильних пристроїв електропостачання, сигналізації, централізації та блокування, зв’язку, станційних пристроїв зв’язку, пристроїв станційної електричної централізації стрілок і сигналів, гіркової централізації, ключової залежності стрілок і сигналів, автоматичного та напівавтоматичного блокування, диспетчерської централізації та контролю, переїзної автоматики, засобів автоматичного контролю технічного стану рухомого складу під час руху поїздів (технічне переоснащення).

19. Знесення самочинно збудованих об’єктів за рішенням суду.

 _______________

Примітки:  

1. Дія цього переліку не поширюється на об’єкти, що належать до пам’яток культурної спадщини.

2. Роботи, зазначені у пункті 18 цього переліку, виконуються на об’єктах інфраструктури залізничного транспорту загального користування, які розташовані в межах смуги відведення, відповідно до затвердженої проектної документації, стандартів, норм і правил.

3. Виконання будівельних робіт повинно здійснюватися з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил.

 


УВАГА

КОНКУРС СУБПРОЕКТІВ ЗІ ЗМІЦНЕННЯ ЦЕНТРІВ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!

 

Український фонд соціальних інвестицій, у рамках Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Покращення первинної медицини у сільській місцевості (УФСІ VIІ)», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Німецький банк розвитку KfW, оголошує конкурс субпроектів.

Проект спрямований на зміцнення центрів первинної медичної допомоги шляхом сприятливої для пацієнтів та енергоефективної реконструкції підрозділів ЦПМСД і забезпечення їх медичним обладнанням.

На конкурс можуть бути подані об’єкти наступної типології:

  • центр первинної медичної допомоги;
  • амбулаторія групової практики (вся будівля або її частина);
  • амбулаторія моно-практики (вся будівля або її частина);
  • пункт здоров’я.

Проект впроваджуватиметься у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях та у підконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей.

З основними умовами участі у конкурсі ви можете ознайомитись на сайті УФСІ:https://usif.ua/news/184


заборона спалюванняДЕРГАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОПЕРЕДЖАЄ

про заборону неконтрольованого спалювання сухої природної рослинності

Багато років наша держава не може подолати гостру екологічну проблему – випалювання сухої природної рослинності та її залишків. Кожен має знати – при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння Неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах, тощо). 

При згорянні рослинних залишків, у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім зазначеного, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згоряють зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується кількість ДТП.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

У зв’язку з вищезазначеним, Дергачівська міська рада звертається до громадян, організацій, підприємств з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

 


картаУвага! Власники та користувачі земельних ділянок Харківської області право власності (користування) на які виникло до 2004 року, перевірте наявність своїх земельних ділянок на Публічній кадастровій карті!

З метою виконання Указу Президента України від 22.07.2019 року № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству», Головне управління Держгеокадастру у Харківській області звертає увагу громадян, підприємств, установ та організацій області на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди.

Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими. У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки в електронному вигляді не внесені до Державного земельного кадастру і не відображені на публічній кадастровій карті, їх державна реєстрація з присвоєнням кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Перевірити наявність своїх земельних ділянок в Державному земельному кадастрі можливо на веб-порталі Публічної кадастрової карти України за посиланням: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки дасть змогу забезпечити належний захист державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Отже, рекомендуємо власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам земель державної та комунальної форм власності для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб звернутися з документами із землеустрою до Центрів надання адміністративних послуг по місцю знаходження земельної ділянки, для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, можна звернутися до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.


 

ПРАВИЛА ОХОРОНИ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ

ел.мережі фото1. Правила  охорони  електричних  мереж  (далі   -   Правила) запроваджуються з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації  та  запобігання  нещасним випадкам  від впливу електричного струму і використовуються у разі проектування,  будівництва та експлуатації  електричних  мереж,  а також  під  час  виконання  робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж.
     Електричними мережами,   які   підлягають  охороні  згідно  з Правилами,  вважаються  трансформаторні  підстанції,   розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

2. Для  створення  нормальних  умов  експлуатації електричних мереж,  забезпечення їх збереження  та  дотримання  вимог  техніки безпеки здійснюються такі заходи:
     відводяться земельні ділянки;
     встановлюються охоронні зони;
     визначаються мінімально допустимі відстані;
     прокладаються просіки у лісових,  садових,  паркових та інших багаторічних насадженнях.

3. Для  захисту  населення  від  впливу   електричного   поля встановлюються    санітарно-захисні    зони    повітряних    ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

4. На період будівництва та  експлуатації  електричних  мереж земельні  ділянки  надаються забудовникам відповідно до Земельного кодексу України.
     У межах охоронних зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються,  а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами.
     Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де знаходяться  об'єкти  електричних  мереж,  зобов'язані  вживати належних заходів до збереження зазначених об'єктів.

5. Охоронні зони електричних мереж встановлюються:
     уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:
     (для повітряних ліній напругою)     

2 метрів           - до  1 кВ

10 метрів          - до 20 кВ 

15 метрів          -    35 кВ

20 метрів          -   110 кВ

25 метрів          -   150, 220 кВ

30 метрів          -   330, 400, 500, +(-)400 кВ

40 метрів          -   750 кВ;
     уздовж переходів  повітряних  ліній   електропередачі   через водоймища  (ріки,  канали,  озера  та ін.) - у вигляді повітряного простору  над  поверхнею   водоймища,   обмеженого   вертикальними площинами,  що  віддалені  по  обидві  сторони  лінії  від крайніх проводів за умови  невідхиленого  їх  положення  для  судноплавних водоймищ на відстань 100 метрів, для несудноплавних - на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі, що проходять по суші;
     за периметром   трансформаторних   підстанцій,   розподільних пунктів  і  пристроїв  -  на  відстані  3  метрів  від огорожі або споруди;
     уздовж підземних  кабельних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра;
     уздовж підземних кабельних ліній  електропередачі  до  1  кВ, прокладених у містах під тротуарами,  у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайніх кабелів на  відстань 0,6  метра  у  напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці;
     уздовж підводних  кабельних ліній електропередачі - у вигляді водного  простору   від   поверхні   води   до   дна,   обмеженого вертикальними  площинами,  віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 100 метрів.
6. Мінімально допустимі відстані  від  електричних  мереж  до будинків,  споруд,  дерев та інших зелених насаджень,  а також від проводів повітряних ліній електропередачі до  земельної  і  водної поверхні встановлюються нормативними актами Міненерго, погодженими з заінтересованими органами.

7. Уздовж повітряних ліній електропередачі  і  за  периметром трансформаторних підстанцій,  розподільних пунктів і пристроїв, що знаходяться у лісових  та  інших  зелених  масивах,  прокладаються просіки:
     у насадженнях низькорослих порід дерев висотою до 4 метрів  - завширшки  не  менше за відстань між крайніми проводами повітряної лінії електропередачі плюс 6 метрів (по 3 метри з кожного боку від крайнього до гілок дерев проводу), за умови проходження повітряних ліній   електропередачі   над   територією   фруктових   садів   з насадженнями   висотою   до   4   метрів   прокладання  просік  не обов'язкове;
     у насадженнях  висотою  понад 4 метри - завширшки не менше за відстань  між  крайніми  проводами  плюс  відстань,  що   дорівнює середній  висоті  існуючих  насаджень  основного лісового масиву з кожного   боку   від   крайнього    проводу    повітряної    лінії електропередачі,  при  цьому  окремі  дерева або групи дерев,  які ростуть на  краю  просіки,  підлягають  вирубці,  якщо  їх  висота перевищує  відстань  по  горизонталі  від  гілок дерев до проводів повітряної лінії електропередачі;
     у міських    та   районних   парках,   скверах,   лісопарках, протиерозійних,  приполонинних,  байрачних лісах,  особливо цінних лісових масивах,  лісах степових,  лісостепових, гірських районів, які мають важливе значення для  захисту  навколишнього  природного середовища,  лісах населених пунктів, лісах зон округів санітарної охорони лікувально-оздоровчих  територій  необхідно  забезпечувати таку   ширину  просік,  щоб  відстань  від  проводів  під  час  їх найбільшого відхилення до  гілок  дерев  по  горизонталі  була  не менш  як  2  метри  для  повітряних  ліній напругою 20 кВ, 3 метри відповідно напругою 35 - 110 кВ,  4 метри - 150 - 220 кВ, 5 метрів - 330 - 500 кВ, 8 метрів - 750 кВ.
     Просіки для повітряних ліній електропередачі,  які  проходять через  лісові  масиви  та  інші  зелені зони,  повинні триматися в пожежобезпечному стані силами  тих  підрозділів,  у  віданні  яких перебувають ці лінії.
     Розчищення просік здійснюють  енергопідприємства,  у  віданні яких   перебувають  повітряні  лінії  електропередачі,  а  у  разі взаємної домовленості - підприємства, організації, приватні особи, у власності чи користуванні яких знаходяться лісові масиви, парки, заповідники,  сади  та  інші  багаторічні  насадження,  згідно   з порядком, визначеним енергопідприємством. У разі  самочинної  посадки  підприємствами  або   приватними особами  дерев  й  інших  багаторічних  насаджень в охоронній зоні електричних мереж  роботи з  приведення до належного стану  просік виконуються за рахунок цих підприємств і осіб. 

     Прокладання просік  обов'язково  ведеться  таким  чином,  щоб насадженням  було  заподіяно  якнайменшої  шкоди  і вжито можливих заходів до збереження  їх  захисних  властивостей.  При  цьому  не повинні  вирубуватися  кущі  і  молодняк,  викорчовуватися  пні на пухких (піщаних)  грунтах,  крутих  (понад  15 (град)  схилах  і  в місцях, які зазнають розмивання та впливу вітрової ерозії.

8. Забороняється  в  охоронних  зонах  повітряних і кабельних ліній,  трансформаторних  підстанцій,   розподільних   пунктів   і пристроїв  виконувати  будь-які дії,  що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж,  спричинити їх пошкодження  або  нещасні випадки, а саме:
     перебувати стороннім особам  на  території  і  в  приміщеннях трансформаторних  підстанцій,  розподільних  пунктів  і пристроїв, відчиняти  двері  і  люки  цих  споруд,   здійснювати   самовільне переключення  електричних  апаратів  та  підмикання до електричних мереж;
     будувати житлові, громадські та дачні будинки;
     влаштовувати будь-які звалища;
     складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
     розпалювати вогнища;
     розташовувати автозаправні    станції    або   інші   сховища пально-мастильних  матеріалів;
     накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на  опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних  пунктів і пристроїв,
демонтувати їх елементи;
     саджати дерева та інші багаторічні насадження,  крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;
     влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які  заходи, пов'язані з  великим  скупченням  людей,  не  зайнятих  виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
     запускати спортивні  моделі  літальних  апаратів,  повітряних зміїв;
     здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;
     виконувати роботи   із   застосуванням   ударних  механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн,  скидати і зливати їдкі і  ті, що  спричиняють корозію,  речовини,  пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);
     кидати якорі,  проходити  із  закинутими якорями,  ланцюгами, лотами,  волокушами  і  тралами  (в  охоронних   зонах   підводних кабельних ліній електропередачі).

9. У  межах  охоронних  зон  повітряних  і  кабельних  ліній, трансформаторних підстанцій,  розподільних пунктів і пристроїв без письмової  згоди енергопідприємств,  у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:
     будівництво, реконструкція,   капітальний   ремонт,  знесення будівель і споруд;
     здійснення усіх  видів гірничих,  вантажно-розвантажувальних, землечерпальних,  підривних,   меліоративних,   днопоглиблювальних робіт,  вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби,   установлення   дротяного   загородження,   шпалер    для виноградників  і  садів,  а  також поливання сільськогосподарських культур;
     проїзд в  охоронних  зонах  повітряних  ліній електропередачі машин,  механізмів загальною висотою з вантажем або без нього  від поверхні дороги понад 4,5 метра;
     виконання земляних робіт на глибині понад  0,3  метра,  а  на орних землях - на глибині понад 0,45 метра,  а також розрівнювання грунту   (в   охоронних   зонах    підземних    кабельних    ліній електропередачі);
     риболовля, збирання рослин,  влаштування  водопою,  заготівля льоду    (в    охоронних    зонах    підводних   кабельних   ліній електропередачі).

10. Роботи в охоронних зонах виконуються відповідно  до  Умов проведення  робіт у межах охоронних зон електричних мереж згідно з додатком до цих Правил.
     Підприємства, які виконують роботи в охоронних зонах, повинні відшкодовувати енергопідприємствам витрати на оформлення  допуску, проведення нагляду та інші додаткові витрати.

     11. Енергопідприємства    видають    письмові    дозволи   на використання охоронних зон підприємствам і приватним  особам,  які виконують:
     підривні роботи -  тільки  після  надання  енергопідприємству матеріалів, передбачених   Єдиними  правилами  безпеки  під  час проведення  підривних  робіт,  затвердженими  Державним  комітетом України по нагляду за охороною праці;
     роботи, пов'язані з  переобладнанням  електричних  мереж  або захистом  їх  від  пошкоджень  -  за  умови виконання цих робіт за рахунок коштів  підприємств  або  приватних  осіб,  що  здійснюють переобладнання;
     будівництво, капітальний ремонт,  реконструкцію  будинків  та споруд   поблизу   електричних   мереж  -  за  умови  наявності  у проектно-кошторисній   документації   заходів   щодо    збереження електричних мереж;
     будівництво, капітальний ремонт,  реконструкцію об'єктів,  що можуть бути джерелом забруднення або корозії електричних мереж,  - за умови наявності  у  проектно-кошторисній  документації  заходів запобігання забрудненню і корозії.

12. Енергопідприємства     для     забезпечення    збереження електричних мереж:
     видають дозвіл  на  виконання  робіт в охоронних зонах у разі подання заявки не пізніше ніж за 10 діб до початку робіт за  умови дотримання зазначених вище умов;
     здійснюють заходи,  спрямовані  на  захист   власних   діючих кабельних ліній від блукаючих струмів;
     встановлюють сигнальні покажчики у місцях перетину  кабельних і  повітряних  ліній електропередачі із судноплавними та сплавними ріками, водосховищами, каналами і озерами. Встановлення сигнальних покажчиків  погоджується  з басейновими управліннями водного шляху (управліннями   каналів)   і  вноситься   останніми   у   перелік судноплавної обстановки і лоцманські карти.
     Траси морських кабельних ліній електропередачі зазначаються у повідомленнях мореплавцям і наносяться на морські карти;
     подають  власникам  вулично-шляхових  мереж  дані  про  місця перетину  доріг з повітряними лініями електропередачі напругою 330 кВ і вище, а також лініями з меншою напругою висотою над проїжджою частиною  7  метрів  і  менше  для  встановлення  за погодженням з уповноваженим   підрозділом   Національної   поліції   відповідних дорожніх  знаків: "Зупинку заборонено", "Рух транспортних засобів, висота  яких перевищує ...м, заборонено";                                                      передають оформлені  у  встановленому  порядку  матеріали про фактичне  розташування  електричних  мереж   відповідним   органам району, області для нанесення їх на схеми землеустрою;                                                                          здійснюють заходи щодо знищення бур'янів  у  межах  земельних ділянок,  наданих  у  постійне  користування  під опори повітряних ліній електропередачі;                                                                                                                                      виконують роботи, пов'язані з ремонтом електричних мереж. 

     Планові роботи   з    ремонту    та    реконструкції    ліній електропередачі,  що  проходять через сільськогосподарські угіддя, виконуються    за    погодженням    з    власниками    землі     і землекористувачами,  як правило,  в період, коли угіддя не зайняті сільськогосподарськими культурами  або  якщо  можливо  забезпечити збереження цих культур.
     Планові роботи з  ремонту  і  реконструкції  кабельних  ліній електропередачі  в  межах  червоних ліній вулиць і смуг відчуження автодоріг   можуть   виконуватися   тільки   після   отримання   у встановленому   порядку   ордера   або   дозволу  (з  обов'язковим погодженням з підрозділами пожежної охорони) на  їх  проведення  з обмеженням   або   забороною   дорожнього  руху  з  боку  власника вулично-дорожньої мережі.
     Умови виконання  зазначених  робіт  повинні бути погоджені не пізніше як за три доби до їх початку.
     Роботи із   запобігання   аваріям   в   електричних  мережах, траса яких  прокладена  в  межах  багаторічних   насаджень,   слід виконувати після оформлення належного дозволу (лісорубного квитка) згідно з чинним законодавством.
     Роботи з ліквідації аварій в електричних мережах дозволяється виконувати будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами,  але  з  повідомленням  їх  про проведення цих робіт у десятиденний термін після їх початку.
     Роботи із  ліквідації аварій кабельних ліній у межах червоних ліній вулиць і смуг відчуження автодоріг можуть  виконуватися  без отримання  ордера  (дозволу)  з  подальшим  повідомленням власника вулично-дорожньої  мережі і уповноваженого підрозділу Національної поліції. 
     Підприємства, які   виконують   зазначені   роботи,   повинні влаштовувати  об'їзди,  огороджувати  місця  виконання   робіт   і встановлювати відповідні дорожні знаки.
     Після закінчення    ремонтних    робіт     енергопідприємства зобов'язані  привести земельні угіддя до стану,  придатного для їх використання  за  цільовим  призначенням,  а  також   відшкодувати власникам  землі  та  землекористувачам збитки,  заподіяні під час виконання  робіт.  Збитки  власників  землі  та  землекористувачів визначаються і відшкодовуються в установленому порядку.
     Пошкодження вулично-дорожньої мережі  усуваються  в  порядку, визначеному в ордері (дозволі) на виконання робіт.

13. Місцеві      органи     виконавчої     влади     сприяють енергопідприємствам у  роботі  із  збереження  електричних  мереж, запобігання   аваріям   і   ліквідації   їх   наслідків  у  діючих електромережах,  а також у  забезпеченні  виконання  Правил  всіма юридичними та фізичними особами.

14. У  разі  збігу  охоронної  зони  лінії  електропередачі з смугою відводу залізниць,  автомобільних шляхів, охоронними зонами трубопроводів,  ліній  зв'язку,  інших  об'єктів проведення робіт, пов'язаних з будівництвом та експлуатацією цих об'єктів на збіжних ділянках, здійснюється з урахуванням вимог відповідних нормативних актів.

15. Тимчасове затоплення земель в охоронних зонах електричних мереж    здійснюється    за   згодою   між   землекористувачем   і енергопідприємством.

16. Польоти повітряних суден,  інше використання  повітряного простору   над  електричними  мережами  і  поблизу  них,  а  також проектування, будівництво та експлуатація електричних мереж у зоні повітряних    польотів   повинні   здійснюватись   відповідно   до законодавства,  яке  регулює  використання  повітряного   простору України.

17. Власники  вулично-дорожньої  мережі повинні встановлювати дорожні знаки,  що забороняють  зупинку  автотранспорту  в  місцях перетину  доріг з повітряними лініями електропередачі напругою 330 кВ і вище в межах охоронних зон,  а також знаки "Рух  транспортних засобів, висота яких перевищує ...м, заборонено".

18. Підприємства,  установи, організації та громадяни повинні негайно  повідомляти   енергопідприємства   або   місцеві   органи виконавчої  влади  про  виявлені  обірвані  або  провислі проводи, пошкоджені опори або небезпеку їх падіння,  пошкодження кабелів та інших об'єктів і елементів електричних мереж.

19. Підприємства,   що   виконують  земляні  роботи,  у  разі виявлення кабелю,  не позначеного у технічній документації  на  їх виконання,  повинні  негайно  припинити  роботи,  вжити заходів до забезпечення збереження кабелю і повідомити енергопідприємство або місцеві органи виконавчої влади.

20. Капітани  суден  (керівники  робіт)  у  разі  випадкового обриву  проводів  або  підняття  кабеля з води якорем, рибальським знаряддям  та  іншим засобом зобов'язані негайно повідомити про це енергопідприємство або місцеві органи виконавчої влади.

21. Під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах  повітряних  ліній  електропередачі із застосуванням машин і механізмів забороняється  обробіток  грунту  в  межах  обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

22. Працівникам енергопідприємств, у віданні яких перебувають електромережі,   надається право безперешкодного доступу в установленому порядку до об'єктів електричних мереж,  розташованих на  територіях  інших  підприємств,  для  їх  ремонту,  технічного обслуговування та оперативних перемикань.

23. Контроль     за     виконанням     Правил    здійснюється енергопідприємствами.
     Енергопідприємства мають   право   припиняти  або  обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила.
     Відновлення електропостачання   здійснюється  після  усунення порушень  та   відшкодування   підприємствам,   які   експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт  з  ввімкнення  до   електромережі   згідно   з   укладеними договорами.

24. Відповідальність  юридичних та фізичних осіб за порушення Правил,  склад правопорушень і  злочинів  та  порядок  притягнення осіб,   що   їх   вчинили,  до  адміністративної  та  кримінальної відповідальності визначаються згідно з чинним законодавством.

25. Збитки,  заподіяні власникам землі та землекористувачам в охоронній  зоні повітряних ліній електропередачі,  відшкодовуються енергопідприємствами у встановленому законодавством порядку.

 


 ЯМП ЖКГ

ЯМП ЮР

ЯМП МЕДИЦИНА

ЯМП земля

ЯМП проїзд

 


довічне утримання

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

Багатьом з нас знайома ситуація, коли літні люди,які не спроможні самі забезпечувати власні потреби,  змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб. В більшості випадків, на користь цих осіб, укладаються договори, в результаті чого вони стають власниками нерухомого майна, а літні люди залишаються на вулиці. Юридична необізнаність громадян– є головною причиною таких негативних наслідків. Таким чином виникає питання: як уберегти себе від шахраїв та відчути захищеність?

Що таке договір довічного утримання?

Договір довічного утримання (догляду) - домовленість двох сторін, за якою одна сторона (відчужувач) передає у власність другій стороні (набувачеві) житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Договір довічного утримання вважається укладеним з моменту передання майна.

Хто є сторонами у даному договорі?

Сторонами договору є відчужувач  та набувач. Відчужувачем може бути  фізична особа незалежно від віку та стану здоров’я.Набувачем може бути фізична (кілька фізичних осіб) або юридична особа.

Яка форма укладення договору довічного утримання?

Для договору довічного утримання (догляду) передбачена обов’язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення. Недотримання цієї вимоги тягне за собою визнання договору недійсним

У свою чергу, нотаріус, завіряючи договір, повинен перевірити документи, необхідні для відчуження майна.Якщо предметом договору є нерухомість, то такий договір підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Які обов’язки покладаються на сторони за договором довічного утримання (догляду)?

Виконання договору полягає у надання всіх видів матеріального забезпечення у натурі відповідно до змісту договору. При укладанні договору довічного утримання сторони повинні визначити всі види матеріального забезпечення, обсяг, способи та формидогляду, їх періодичність, якість та зміст, наприклад:.

  • вид і кількість харчування – скільки разів на добу, калорійність та окремі елементи;
  • медичне обслуговування – вид послуги медичного обслуговування, які ліки необхідні, їх кількість і приблизна вартість;
  • матеріальне забезпечення - чітко визначена грошова сума, черговість виплат грошових сум тощо.

У разі смерті відчужувача набувач зобов’язаний поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання. Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем.

За договором довічного утримання можливий перехід обов’язків набувача у разі його смерті до спадкоємців, яким надходить відчужуване за договором майно. Якщо спадкоємці відмовляються від майна, воно повертається відчужувачу, а договір вважається припиненим.

Якщо договір довічного утримання укладений щодо майна, що є у спільній сумісній власності?

Майно, що належить кільком фізичним особам чи подружжю (або одному з подружжя) на праві спільної сумісної власності, може бути відчужене на підставі договору довічного утримання.

Співвласники майна, а також подружжя за договором довічного утримання повинні передати набувачеві майно, останній, у свою чергу, повинен надати відчужувачам (кожному окремо) належне утримання.

У разі смерті одного із відчужувачів, оскільки виконання було призначене безпосередньо особисто для відчужувача, договір припиняється. Набувач у свою чергу продовжує утримувати іншого співвласника, який залишився.

Якщо відчужувачем є один із співвласників майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, договір довічного утримання (догляду) може бути укладений після визначення частки цього співвласника у спільному майні або визначення між співвласниками порядку користування цим майном.

Яким чином вносяться зміни до договору?

Сторони в договорі можуть передбачати заміну майна, яке було передане набувачеві. Тобто набувач та відчужувач за певних обставин, які виникли у процесі дії договору довічного утримання можуть домовитися про заміну речі на іншу. У цьому разі обсяг обов’язків набувача може бути за домовленістю сторін змінений або залишений незмінним.

Коли припиняється дія договору?

Смерть відчужувача майна є однією з умов припинення договору довічного утримання.

Договір довічного утримання може бути розірваний лише на підставі рішення суду:

  • на вимогу відчужувача або третьої особи у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від їх вини;
  • на вимогу набувача.

Однак, варто пам’ятати:

  • невиконання обов’язків або неналежне виконання обов’язків не завжди призводить до припинення договору. Відчужувач вправі пред’явити позов про відшкодування збитків. У винятковому випадку існує можливість подати позов не про припинення дії договору довічного утримання, а про обов’язок набувача виконати в натурі обов’язки, взяті на себе, або про стягнення грошової компенсації всіх видів матеріального забезпечення, вказаних у договорі;
  • набувач вправі припинити договір тільки в тому випадку, коли через незалежні від нього обставини його майнове становище змінилося настільки, що він не в змозі надавати набувачеві належне матеріальне забезпечення, обумовлене в договорі. У разі розірвання договору у зв’язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов’язки за договором.

Яка відмінність між договором довічного утримання, договором дарування та заповітом?

Документ

Суть

Право власності на майно після підписання

Внесення змін

Розірвання договору

Умова про надання підтримки

Договір довічного утримання

Відчужувач передає у власність набувачеві житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

1.       Право власності на майно переходить набувачу.

2.       Але набувач до смерті відчужувача не має право  продавати, дарувати, міняти, передавати в заставу таке майно.

В процесі дії договору довічного утримання сторони можуть домовитися про заміну майна на інше і у зв’язку з цим на зміну обов’язків набувача майна.

Договір може бути розірваний за рішенням суду

Набувач майна зобов’язаний забезпечувати відчужувача довічним утриманням

Договір дарування

Дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдарованому  безоплатно майно (дарунок) у власність

Право власності на майно переходить обдарованому, який має право:

·  вимагати передачі йому майна;

·  проживати у подарованому будинку;

·   вимагати від дарувальника висилитися із житла;

·  заборонити дарувальнику користуватися майном

Внесення змін до договору законодавством не передбачено

Договір дарування може бути розірваний дарувальником:

·  щодо нерухомих речей чи іншого цінного майна, якщо обдарований умисно вчинив злочин протижиття, здоров'я, власності  дарувальника, його родичів;

·  якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвати договір;

·  якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність;

·  якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, може бути знищена або істотно пошкоджена

За домовленістю сторін, але без права вимоги такої підтримки від іншої сторони

 Заповіт

Особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті

Право власності   на майно залишається у спадкодавця. Спадкоєцям таке право перейде лише після смерті спадкодавця.

Зміни можуть вноситися в будь-який час

В будь-який час заповіт може бути скасований, або складений новий заповіт, що автоматично скасовує попередній

За домовленістю сторін, але без права вимоги такої підтримки від іншої особи

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


аліменти кордонМІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»:

Про порядок стягнення  аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон

Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій:

 - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу  /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки)  - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан). 

Як звернутися до іноземного органу для стягнення аліментів на дитину?  

Для того, щоб стягнути аліменти з особи, яка проживає за кордоном, громадяни України мають два способи:

  • звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в України і є рішення суду);
  • звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник із заявою про винесення рішення щодо аліментів (така можливість передбачена Конвенцією ООН 1956 року та Гаазькою конвенцією 2007 року, однак на практиці не всі держави погоджуються приймати такі заяви).

Усі  звернення  про  стягнення  аліментів  на  дитину  в  Україні  надсилаються для передачі за  кордон через Міністерство юстиції України.

 Які документи потрібно подавати ?

У випадку, коли є рішення суду України про стягнення аліментів необхідно звернутися з клопотанням стягувача (кредитора) про визнання і виконання  рішення суду України про стягнення аліментів, адресоване компетентному органу (суду) іноземної держави     У клопотанні має бути зазначено наступне:·                        повне  ім'я  відповідача  (боржника),   дата народження, громадянство а також, наскільки це відомо позивачу         (стягувачу),  його поточна адреса або  адреси протягом останніх 5 років, рід занять і місце роботи;·                        наявні   відомості  про  фінансовий  та  сімейний стан  боржника, у тому числі інформація про належне йому майно;·                        будь-яка  інша  інформація,  що  може       сприяти встановленнюмісцезнаходження  боржника  чи  виконанню   клопотання.  До клопотання  додаються  належним чином оформлені судом,  що  виніс рішення, такі документи:·                     засвідчена судом копія судового рішення;·                     довідка суду про те, що рішення набрало законної сили;·                     довідка державного виконавця про часткове виконання або невиконання рішення на території України;·                     довідка суду  про  те,  що  відповідач  був  належним  чином повідомлений  про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують,  якщо  відповідач  не  брав  участі  в судовому засіданні; ·                     завіренийпереклад клопотання та його додатків на іноземну мову.Також відповідно до Гаазької конвенції 2007 року слід додати·                     завірену судом копію  протоколу судового засідання,·                     фотокартку стягувача. 
У  разі,  коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача,  який  проживає  за  кордоном (а також коли за Гаазькою конвенцією 2007 року  порушується питання  про  зміну  розміру аліментів) до відповідної Договірної Сторони надсилаються заява та інші документи,  необхідні для розгляду справи по суті. Форма заяви:       https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1390-06       У заяві необхідно зазначити (або до неї додати) наступну інформацію:   ·                        повне   ім'я   відповідача  (боржника),  дату  народження,  громадянство  та,  наскільки  це  відомо  позивачу,   його   місця проживання  протягом  останніх  5  років, рід занять і місце роботи;·                        відомості  про фінансовий та сімейний стан відповідача, у т.ч. інформацію про належне йому майно;·                        відомості про  фінансовий та сімейний стан позивача (заявника), у т.ч. довідку про доходи;·                        дублікат або нотаріально засвідчену копію   документа,   що  підтверджує  ступінь родинних зв'язків      між відповідачем та дитиною, на       користь якої вимагаються аліменти (наприклад, свідоцтва про народження, рішення суду про встановлення батьківства тощо), або - коли заява стосується вирішення  питання  про  зміну  розміру аліментів -  засвідчену судом копію  судового  рішення  чи  іншого документа, яким установлено розмір аліментів·         фотокартку позивача;·         будь-яку іншу інформацію,  що  може сприяти встановленню місцезнаходження відповідача  (боржника)  чи виконанню клопотання;·         нотаріально  засвідчене доручення,  яке уповноважує орган, що приймає,  відповідної  Договірної  Сторони  діяти  від   імені позивача,  або  інформацію  про будь-яку іншу особу,  уповноважену діяти від імені позивача;·                     завірений переклад заяви та її додатків на іноземну мову.

Якою мовою подаються  документи?

Документи, що направляються з України і складені українською мовою, мають бути перекладені на офіційну мову запитуваної Договірної держави або іншу мову, яку запитувана Договірна держава визначила як прийнятну для всієї своєї території або тієї її частини, на якій проживає боржник.

На підставі конвенцій нотаріально завірений переклад не вимагається, достатньо, якщо переклад офіційно засвідчений перекладачем або бюро перекладів.

Вимога консульської легалізації або засвідчення документів апостилем також не застосовується до документів відповідно до конвенцій.

Відповідно до умов Гаазької конвенції 2007 року, якщо переклад документів  на офіційну мову  запитуваної Договірної держави неможливо зробити  в Україні, вони можуть бути передані Міністерством юстиції України запитуваному центральному органу без перекладу або з перекладом англійською чи французькою мовою для організації перекладу у запитуваній Договірній державі. Такий переклад здійснюється лише у разі узгодження із заявником (стягувачем) порядку і умов оплати ним витрат за такий переклад.

Як це працює?

Належним чином оформлену заяву, клопотання надсилають до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

Міністерство юстиції України як запитуючий центральний орган протягом 30-ти  календарних днів після отримання заяви:

  • перевіряє наявність у ній інформації і документів;
  • може повернути заяву заявнику для дооформлення у разі необхідності;
  • заповнює формуляр про передачу та направляє його разом із заявою до центрального органу запитуваної Договірної держави;
  • у разі необхідності сприяє заявнику у вирішенні питання щодо здійснення перекладу документів мовою запитуваної Договірної держави відповідно до умов Гаазької конвенції 2007 року;
  • на звернення запитуваного центрального органу отримує від заявника додаткові документи, необхідні для розгляду заяви, в тому числі довіреність на право представництва інтересів заявника у справі;
  • на звернення центрального органу запитуваної Договірної держави надає засвідчені компетентним органом України копії документів.

Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивача про хід та результати розгляду заяви чи  клопотання – після отримання інформації від іноземних органів.  Зауважимо, що, як вбачається із практики застосування конвенцій, більшість країн-учасниць вищезгаданих Конвенцій не можуть виконувати рішення про стягнення аліментів, визначених у частці від доходу, а тому приймають до розгляду лише ті рішення, у яких розмір аліментів визначений у твердій грошовій сумі. 

Який порядок стягнення аліментів із того з батьків, хто проживає у державі з якою Україна не має відповідного міжнародного договору?

У разі виїзду одного з батьків – платника аліментів на постійне місце проживання за кордон,  обов’язок на утримання дитини не припиняється. Для забезпечення виконання зобов’язань можна:   

  • укласти договір між платником аліментів і тим з батьків, з яким залишається дитина, або

·         укласти договір про припинення права  на аліменти  для дитини  у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Якщо аліментні  зобов'язання  не  були  виконані  особою,  що виїжджає, стягнення аліментів провадиться за рішенням суду.  Якщо боржник проживає або постійно працює в державі, з якою відсутній міжнародний договір, що передбачає спрощений порядок звернення про стягнення аліментів, питання про стягнення аліментів вирішується виключно у порядку і на умовах, визначених законодавством такої іноземної держави. У такому разі заінтересована особа (стягувач) самостійно або через адвоката звертається до іноземного суду чи іншого компетентного органу для вирішення питання про стягнення аліментів або про визнання і виконання рішення українського суду.

Як врегулювати це питання до виїзду за кордон?

 З  метою  запобігання ухиленню батьків від утримання дітей до їх повноліття шляхом сплати аліментів особа,  що  виїжджає  для постійного  проживання  за  кордоном,  разом  із заявою про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон  або  оформлення
відповідної   сторінки  у  паспорті  подає  до відділу Державної міграційної служби за  місцем  постійного проживання  у  разі  наявності  дитини, що залишається  в  Україні,  договір  про  виплату   аліментів   або нотаріально   засвідчену  заяву  про  відсутність  у  одержувача аліментів вимог щодо стягнення  аліментних  платежів,  або  копію рішення суду про виплату аліментів.  До моменту одержання паспорта зазначена особа повинна подати  до відповідного  органу  внутрішніх  справ  за  місцем  постійного проживання в Україні документ, що підтверджує виконання аліментних зобов'язань:·         нотаріально  засвідчену  заяву  про  відсутність  у одержувачів  аліментів  вимог  щодо  стягнення аліментних платежів;  ·         нотаріально засвідчену копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження (якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду).  У разі  невиконання  аліментних  зобов'язань  на  момент одержання паспорта до особи, що виїжджає для постійного проживання за кордоном, застосовуються обмеження, передбачені законодавством.  

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з даного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

[*] Договірна держава, Сторона – це держава, яка підписала і згодом ратифікувала, прийняла або затвердила Конвенцію, а також держава, яка приєдналася до Конвенції після набрання нею чинності, якщо Україною не висловлено заперечення проти застосування Конвенції з цією державою у відповідних випадках.


82131245

На пленарному засіданні сесії Дергачівської міської ради від 27.09.2019 року прийняті рішення:

плансписання

 


день усиновленняМІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»:

про порядок усиновлення

Що таке усиновлення?

Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України). 

Хто підлягає усиновленню?

Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як: 

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Хто може бути усиновлювачем?

Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:

  • дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
  • особа має бути старша за дитину  не менш як на 15 років.У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;
  • подружжя;
  • особи, які проживають однією сім'єю;
  • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?

Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами.

Крім того,  переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Як стати на облік потенційним усиновлювачам? 

Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей.  Щоб стати на облік потенційним усиновлювачам

потрібно подати:

  • заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі; 
  • копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;
  • довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;
  • копію свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі);
  • висновок про стан здоров'я кожного заявника;
  • засвідчену нотаріальну письмову згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);
  • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Що робить служба у справах дітей?

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства,  проводить бесіду із заявниками,  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.

На що ще потрібно звернути увагу?

Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина. Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити

У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надана органом опіки та піклування.

Суд своїм рішенням може постановити  проведення усиновлення без згоди опікуна, піклувальника або органу опіки і піклування,  якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.

Якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути роз'єднані при їх усиновленні. 

За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами.

Як звернутися до суду?

Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення.  Також до заяви додаються:

  • копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
  • медичний висновок про стан здоров’я заявника;
  • довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
  • документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
  • інші документи, визначені законодавством.

Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються  заявником.

*Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Чи можна змінити прізвище та ім’я дитини після усиновлення? 

За окремим клопотанням заявника, суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини. Однак, дата народження дитини може бути змінена не більш, як на 6 місяців.

Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей

Нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей здійснюється службами у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення ними 18 років.

Крім того, щороку протягом перших 3-х років після усиновлення дитини перевіряються  умови її проживання та виховання. В подальшому така перевірка здійснюватиметься один раз на 3 роки до досягнення дитиною 18 років.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 


Хто такі присяжні картинка

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ   «Я МАЮ ПРАВО!»: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю?  

Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Хто такі присяжні?

Присяжний – це  особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може бути присяжним?

Присяжними можуть бути:

  • громадяни України;
  • віком від 30 до 65 років;
  • які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду;
  • володіють державною мовою.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути:

  • особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;
  • особи, які мають незняту чи непогашену судимість;
  • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  • народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Крім того, голова суду  увільняє від виконання обов’язків присяжного:

  • особу, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім’ї похилого віку;
  • керівника або заступника керівника органу місцевого самоврядування;
  • особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
  • іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.

До розгляду яких справ залучаються присяжні?

У цивільних справах розглядають справи про:

  • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
  • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
  • усиновлення;
  • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;
  • примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

У кримінальних справах розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.

Які обов’язки присяжних?

При розгляді справ у суді присяжні зобов’язані:

  • справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
  • дотримуватися правил суддівської етики,
  • виявляти повагу до учасників процесу;
  • не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
  • виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Які гарантії мають присяжні?

Гарантії присяжних на час виконання ними обов'язків у суді:

  • зарахування часу виконання присяжними обов'язків у суді до трудового стажу*;
  • збереження всіх гарантій та пільг за місцем роботи;
  • заборона звільнення присяжних з роботи або переведення на іншу роботу без їх згоди;
  • виплата винагороди за час проведений в суді;
  • відшкодування витрат на проїзд, наймання житла, виплата добових;
  • застосування до присяжних заходів безпеки у разі потреби.

*Роботодавець зобов'язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ними обов'язків в суді.

Які особливості оплати праці присяжних?

Присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу до якого належить:

  • ознайомлення присяжного з матеріалами судової справи, в якій він бере участь як присяжний;
  • участь присяжного в судовому засіданні;
  • перебування присяжного в нарадчій кімнаті;
  • час очікування присяжним початку судового засідання, який визначено в процесуальному документі, у разі зміщення графіку засідань у суді (з часу, визначеного у процесуальному документі, до фактичного початку судового засідання).

Виплата винагороди присяжному здійснюється на підставі письмової заяви присяжного.

Як стати присяжним?

  • Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних.

Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними.

  • У разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд.
  • Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі.
  • Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.
  • Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність.
  • Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Більше про інститут присяжних можна дізнатись на  сайті  проєкту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» http://pravo.minjust.gov.ua та за «гарячою» телефонною лінією Державної судової адміністрації України 0 800 501 492


 


Повідомлення про припинення розгляду зауважень та пропозицій

щодо проекта інвестиційної програми на 2020 рік.

Відповідно до  «Порядка розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення» затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.09.2017 року №1131на офіційному сайті Дергачівської міської ради 23.08.2019 року був оприлюднений проект Інвестиційної програми До послуг водопостачання та водовідведення на 2020 рік КП «Дергачікомунсервіс» Дергачівської міської ради для збору зауважень та пропозицій.

У зазначений термін протягом 15 календарних днів зауважень та пропозицій не надходило. У зв’язку із збігом зазначеного терміну розгляд зауважень та пропозицій припиняється.


82131245

Відповідно «Порядка розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення» від 14.09.2017 року № 1131, КП «Дергачікомунсервіс» Дергачівської міської ради розроблено проект інвестиційної програми на 2020 рік.

Інвестиційна програма розроблена з метою безперебійного водопостачання населення м. Дергачі, як сукупність заходів із забезпечення питною водою населення, повязаних єдиним технологічним процесом та надання якісної послуги, спрямованої на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод.

В інвестиційній програмі передбачається:

  1. Придбання матеріалів для ремонту власними силами централізованої мережі водопостачання;
  2. Придбання та встановлення фекального насосу для КНС.

Реалізація даної програми надає змогу збільшити якість послуг по наданню централізованого водопостачання та водовідведення, збільшити ефективність технологічних процесів та надійність роботи систем, забезпечити раціональне використання матеріальних енергетичних ресурсів, забезпечити запобіганню засмітнення навколишнього середовища викидами.

Фінансування заходів інвестиційної програми здійснюється за рахунок власних коштів підприємства.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних особ, та їх обєднань приймаються до 06.09.2019 року за адресою: 62303, Харківська область, м Дергачі, вул. 1 Травня, буд. 20, тел. 05763-3-01-48 або за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вказана інвестиційна програма знаходиться на стадії розробки, тому в разі необхідності буде коригуватися.

Опис заходів  Інвестиційної програми на плановий і прогнозований періоди

Водопостачання:

1.2.4  Придбання та заміна матеріалів для  централізованої мережі водопостачання

 Даними заходом передбачається:

1 закупівля та заміна  власними силами 60 метрів труб для води діаметром Д – 160 та п’яти муфт діаметром Д – 160  для з’єднання труб централізованої мережі водопостачання по вул Центральній;

2 закупівля та заміна  власними силами 400 метрів проводу водозануренного  електропостачання (ВПП-25)  на водонасосній станції (ВНС №4) глибинної  свердловини за адресою м. Дергачі вул.Центральна/Лозівська,  1.

3 закупівля та установка  власними силами  шести задвижок (трубопровідна запірна арматура, яка замикає або регулює подачу води в централізованій мережі водопостачання ):

  • діаметром Д-100 – 4 шт.,  по вулиці Садовій – 2 шт. по вулиці  Сумський Шлях – 1 шт., по вулиці  Центральній 1 –шт.;
  • діаметром Д-150 – 2 шт. по вулиці  Центральній 1 –шт., по вулиці Садовій – 1 шт..

Мережа водопостачання прокладалася в 1970-1980  роках матеріал залізо, та має  три аварійних ділянки з постійними поривами мережі водопостачання.

Підключення до електромережі глибинного насосу на ВНС №4 виконується трифазним глибинним кабелем, частина якого знаходиться у воді тому підлягає заміни.

Відсутність запірної арматури при поривах мережі водопостачання не дає змогу перекривати лише аварійні ділянки, а  відключається водопостачання від насосної станції повністю жилих масивів, дитячих садків, шкіл, лікарні тощо.

Мета заходу:

1.Безперебійне водопостачання мешканцям 31 багатоповерхових будинків та 82 абонента  приватного сектору по вулиці Центральній та міста в цілому.

  1. 2. Відокремити ділянки мережі водопостачання при аварійних ситуаціях для водопостачання інших абонентів.

             Для визначення вартості заходу нашому підприємству надійшла  комерційна пропозиція від ТОВ «Тріфар»,  ФОП  «Путєніхін», яку прийнято до розрахунку вартості.

Водовідведення:

2.2.5  Придбання фікального насосу

 Даними заходом передбачається:  

Закупівля та заміна  власними силами  фікального насосу для перекачки брудної води  на каналізаційній станції КНС за адресою  м. Дергачі вул. Соснова, 35.

 Мета заходу: перекачка стічних вод , що утворюються у м. Дергачі, для дотримання санітарних вимог.

Для визначення вартості взято за основу комерційну пропозицію ТОВ «ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ КИЇВ».

          Визначення строку окупності та економічного ефекту від впровадження заходу інвестиційної програми по даним заходам – не визначається.

  Директор КП  « Дергачікомунсервіс »                                                  В.В. Тітаренко

Пояснювальна записка до  інвестиційної програми КП «Дергачікомунсервіс»

Інвестиційна програма КП «Дергачікомунсервіс» розроблена з метою безперебійного та якісного водопостачання населенню.

Сума інвестиційної програми становить132,7 тис. грн. на 1 рік (2020 рік).

Джерелом фінансування інвестиційної програми є виробничі інвестиції (кошти, що враховуються у структурі тарифів).

Завданням інвестиційної програми є безперебійне водопостачання населення м Дергачі, як сукупність заходів із забезпечення питною водою населення, пов'язаних єдиним технологічним процесом та надання якісної послуги, спрямованої на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод.

 Директор КП  « Дергачікомунсервіс »                                                  В.В. Тітаренко

Інформаційна картка ліцензіата до інвестиційної програми на 1 рік (2020 рік)
Комунальне підприємство  «Дергачікомунсервіс»

Дергачівської міської ради
(найменування ліцензіата)

  1. 1. Загальна інформація про ліцензіата

Найменування ліцензіата

Комунальне підприємство  «Дергачікомунсервіс» Дергачівської міської ради

Рік заснування

2013

Форма власності

Комунальне підприємство

Місце знаходження

62303, Харківська обл., м. Дергачі вул. 1 Травня, 20

Код за ЄДРПОУ

38655895

Прізвище, ім'я, по батькові посадової особи ліцензіата, посада

Тітаренко Віталій Васильович

Директор

Тел., факс, е-mail

(057)-3-01-48

Право на централізоване водопостачання та водовідведення
(N, дата видачі, строк дії)

Рішення №66 Харківської облдержадміністрації, від 03.03.2016 року

Статутний капітал ліцензіата, тис.грн

 150,00 тис грн

Балансова вартість активів, тис.грн

170107,0 тис.грн

Амортизаційні відрахування за останній звітний період, тис.грн (за 1 півріччя 2017 року)

1714,0 тис. грн.

Заборгованість зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)

-

  1. 2. Загальна інформація про інвестиційну програму

Цілі інвестиційної програми

Покращення якості обслуговування мешканців, шляхом своєчасного та якісного надання послуг.

Строки реалізації інвестиційної програми

2020 рік

На якому етапі реалізації заходів, зазначених в інвестиційній програмі, ліцензіат знаходиться

Початковому стані

Головні етапи реалізації інвестиційної програми

Придбання матеріалів для ремонту власними силами централізованої мережі водопостачання, придбання та встановлення фекального насосу для КНС

  1. 3. Відомості про інвестиції за інвестиційною програмою

Загальний обсяг інвестицій, тис.грн

132,7

власні кошти

132,7

позичкові кошти

-

залучені кошти

-

бюджетні кошти

-

Напрямки використання інвестицій (у % від загального обсягу інвестицій):

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів

 100

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів

-

Заходи зі зменшення обсягу витрат води на технологічні потреби

-

Заходи щодо підвищення якості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення

-

Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій

-

Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення

-

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища

-

Інші заходи

-

  1. 4. Оцінка економічної ефективності інвестиційної програми

Чиста приведена вартість

 

Внутрішня норма дохідності

 

Дисконтований період окупності

 

Індекс прибутковості

 

Керівник ліцензіата

Директор КП

«Дергачікомунсервіс»

__________
(підпис)

Тітаренко Віталій Васильович
(прізвище, ім'я, по батькові)

 
 

М.П.

 

 

Фінансовий план використання коштів для виконання інвестиційної програми на 2020 рік

Комунальне підприємство  «Дергачікомунсервіс» Дергачівської міської ради
(найменування ліцензіата)

N з/п

Найменування заходів (пооб'єктно)

Кількісний показник (одиниця виміру)

Фінансовий план використання коштів на виконання інвестиційної програми за джерелами фінансування, тис. грн. (без ПДВ)

За способом виконання, тис. грн. (без ПДВ)

Графік здійснення заходів та використання коштів на планований та прогнозний періоди тис.грн. (без ПДВ)

Строк окупності (місяців)**

N аркуша обґрунтовуючих матеріалів

Економія паливно-енергетичних ресурсів (кВт/год/прогнозний період)

Економія фонду заробітної плати, (тис.грн./прогнозний період)

Економічний ефект (тис.грн.)***

загальна сума

з урахуванням:

госпо дарський (вартість матеріальних ресурсів)

підрядний

планований період

прогнозний період

амортизаційні відрахування

виробничі інвестиції з прибутку

позичкові кошти

інші залучені кошти, з них:

бюджетні кошти (не підлягають поверненню)

підлягають поверненню

не підлягають поверненню

планований період +1

планований період + n*

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

І

ВОДОПОСТАЧАННЯ

1.1

Будівництво, реконструкція та модернізація об'єктів водопостачання (звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:

1.1.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.1

                                 

1.

1.

2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.2

                                 

1.

1.

3

Заходи щодо зменшення обсягу витрат води на технологічні потреби, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.3

                                 

1.1.4

Заходи щодо підвищення якості послуг з централізованого водопостачання, з них.:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.4

                                 

1.1.5

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.5

                                 

1.1.6

Інші заходи,з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.1.6

                                 

Усього за пунктом 1.1

                                 

1.2

Інші заходи (не звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з них:

1.2.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:

Придбання матеріалів (задвижок) для ремонту власними силами централізованої мережі водопостачання

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.1

37,8

 

37,8

                           

1.2.2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:

Придбання матеріалів (проводу водозануренного електропостачання) для ремонту власними силами централізованої мережі водопостачання

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.2

32,0

 

32,0

                           

1.2.3

Заходи щодо зменшення обсягу витрат води на технологічні потреби, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.3

                                 

1.2.4

Заходи щодо підвищення якості послуг з централізованого водопостачання, з них:

Придбання матеріалів (труб та муфт для їх з’єднання) для ремонту власними силами централізованої мережі водопостачання

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.4

27,9

 

27,9

                           

1.2.5

Заходи щодо провадження та розвитку інформаційних технологій, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.5

                                 

1.2.6

Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.6

                                 

1.2.7

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.7

                                 

1.2.8

Інші заходи, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 1.2.8

                                 

Усього за пунктом 1.2

97,7

 

97,7

                           

Усього за розділом І

97,7

 

97,7

                           

ІІ

ВОДОВІДВЕДЕННЯ

2.1.

Будівництво, реконструкція та модернізація об'єктів водовідведення (звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:

2.1.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, у т.ч.:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.1.1

                                 

2.1.2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.1.2

                                 

2.1.3

Модернізація та закупівля транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:

                                       

Усього за підпунктом 2.1.3

                                 

2.1.4

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.1.4

                                 

2.1.5

Інші заходи, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.1.5

                                 

Усього за пунктом 2.1

                                 

2.2

Інші заходи (не звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням :

2.2.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.2.1

                                 

2.2.2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом2.2.2

                                 

2.2.3

Заходи щодо провадження та розвитку інформаційних технологій, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.2.3

                                 

2.2.4

Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.2.4

                                 

2.2.5

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, з них:

Придбання та встановлення фекального насосу для КНС

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.2.5

35,0

 

35,0

                           

2.2.6

Інші заходи, з них:

       

х

х

х

х

х

х

                   

Усього за підпунктом 2.2.6

                                 

Усього за пунктом 2.2

35,0

 

35,0

                           

Усього за розділом ІІ

35,0

 

35,0

                           

Усього за інвестиційною програмою

132,7

 

132,7

                           

Примітки:

n* - кількість років інвестиційної програми.

** Суми витрат по заходах та економічний ефект від їх впровадження при розрахунку строку окупності враховувати без ПДВ.

*** Складові розрахунку економічного ефекту від впровадження заходів враховувати без ПДВ.

х- ліцензіатом не заповнюється.

  Директор
(посада відповідального виконавця)

__________
(підпис)

Тітаренко Віталій Васильович
(прізвище, ім'я, по батькові)

 
 

 

План витрат за джерелами фінансування на виконання інвестиційної програми для врахування у структурі тарифів на 12 місяців

 Комунальне підприємство «Дергачікомунсервіс» Дергачівської міської ради

 

(назва ліцензіата)

 

№ з/п

Найменування заходів

Кошти, що враховуються у структурі тарифів за джерелами фінансування, 
тис. грн (без ПДВ)

 

загальна сума

з урахуванням:

 

амортизаційні відрахування

виробничі інвестиції з прибутку

 сума позичкових коштів та відсотків за їх  використання, що підлягає поверненню у планованому періоді

сума інших  залучених коштів, що підлягає поверненню у планованому періоді

 
 

1

2

3

4

5

6

7

 

І

Водопостачання

 

Будівництво, реконструкція та модернізація об’єктів водопостачання, з урахуванням:

 

1.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів

37,8

 

37,8

     

 1.2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів

32,0

 

32,0

     

  1.3

Заходи щодо зменшення обсягу витрат води на технологічні потреби

           

1.4

Заходи щодо підвищення якості послуг з централізованого водопостачання

27,9

 

27,9

     

1.5

Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій

           

1.6

Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення

           

1.7

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища

           

1.8

Інші заходи

           
 

Усього за розділом І

97,7

 

97,7

 

 

 

ІІ

Водовідведення

 

 Будівництво, реконструкція та модернізація об’єктів водовідведення, з урахуванням:

 

 2.1

Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів

           

2.2

Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів

           

2.3

Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій

           

2.4

Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення

           

2.5

Заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища

35,0

 

35,0

     

2.6

Інші заходи

           
 

Усього за розділом ІІ

35,0

 

35,0

 

 

 
 

Усього за інвестиційною програмою

132,7

 

132,7

 

 

 

 Директор КП «Дергачікомунсервіс»                                                                                                 В.В.Тітаренко

 Узагальнена характеристика об'єктів з централізованого водопостачання та водовідведення

Комунальне підприємство «Дергачікомунсервіс»Дергачівської міської ради

(найменування ліцензіата підприємства)

Станом на 01.01.2019р.

N з/п

І. Найменування та характеристика об'єктів водопостачання

Одиниця виміру

Загальний показник

 

1

Кількість населених пунктів, яким надаються послуги (1*)

од.

1

 

2

Чисельність населення в зоні відповідальності підприємства

осіб

20107

 

3

Чисельність населення, яким надаються послуги, усього, з них:

осіб

4429

 

4

безпосередньо підключених до мереж

осіб

4429

 

5

яке використовує водорозбірні колонки

осіб

-

 

6

Кількість населення, що користується привізною питною водою (населення)

осіб

-

 

7

Кількість населення, якому вода подається з відхиленням від нормативних вимог

осіб

-

 

8

Кількість споживачів, яким послуга надається за графіками

од.

-

 

9

Частка споживачів, яка отримує послуги з перебоями (рядок 8/рядок 10)

%

-

 

10

Кількість абонентів водопостачання, усього, з них:

од.

2146

 

11

населення

од.

2081

 

12

бюджетних установ

од.

16

 

13

інших

од.

49

 

14

Частка охоплення послугами (рядок 3/рядок 2х100), з них:

%

22,0

 

15

з підключенням до мереж (рядок 4/рядок 3х100)

%

100

 

16

з використанням водорозбірних колонок (рядок 5/рядок 3х100)

%

-

 

17

Кількість абонентів з обліковим споживанням, усього, з них:

од.

1367

 

18

населення

од.

1310

 

19

бюджетних установ

од.

12

 

20

інших

од.

45

 

21

Частка підключень з обліком, усього (рядок 17/рядок 10х100), з них:

%

63,6

 

22

населення (рядок 18/рядок 11х100)

%

62,9

 

23

бюджетних установ (рядок 19/рядок 12х100)

%

75,0

 

24

інших (рядок 20/рядок 13х100)

%

91,8

 

25

Загальна протяжність мереж водопроводу, з них:

км

17.5

 

26

водоводів

км

12,8

 

27

вуличної мережі

км

3,4

 

28

внутрішньоквартальної та дворової мережі

км

1,3

 

29

Щільність підключень до мережі водопостачання (рядок 10/рядок 25)

од./км

122,6

 

30

Загальна протяжність ветхих та аварійних мереж, з них:

км

14,5

 

31

водоводів

км

11

 

32

вуличної мережі

км

2,2

 

33

внутрішньоквартальної та дворової мережі

км

1,3

 

34

Частка ветхих та аварійних мереж (рядок 30/рядок 25х100), з них:

%

82,8

 

35

водоводів (рядок 31/рядок 26х100)

%

85,9

 

36

вуличної мережі (рядок 32/рядок 27х100)

%

64,7

 

37

внутрішньоквартальної та дворової мережі (рядок 33/рядок 28х100)

%

100

 

38

Кількість персоналу в підрозділах водопостачання за розкладом

осіб

18

 

39

Фактична чисельність персоналу в підрозділах водопостачання

осіб

18

 

40

Чисельність персоналу на 1000 підключень (рядок 39/рядок 10х1000)

ос./1000 од.

8,3

 

41

Чисельність персоналу на 1 км мережі (рядок 39/рядок 25)

осіб/1 км

1

 

42

Обсяг піднятої води за рік

тис.м3/рік

263,8

 

43

Середньодобовий підйом води насосними станціями І підйому

тис.м3/добу

0,723

 

44

Обсяг закупленої води зі сторони за рік

тис.м3/рік

-

 

45

Обсяг очищення води на очисних спорудах за рік

тис.м3/рік

-

 

46

Середньодобове очищення води на очисних спорудах

тис.м3/добу

-

 

47

Обсяг поданої води у мережу за рік

тис.м3/рік

263,8

 

48

Середньодобова подача води у мережу

тис.м3/добу

0,723

 

49

Обсяг реалізованої води усім споживачам за рік, у тому числі:

тис.м3/рік

209,1

 

50

населенню

тис.м3/рік

175,6

 

51

Витрати на технологічні потреби (рядок 52+рядок 53), з них:

тис.м3/рік

76,5

 

52

витрати на технологічні потреби до мережі

тис.м3/рік

-

 

53

витрати на технологічні потреби у мережі

тис.м3/рік

76,5

 

54

Частка технологічних витрат (рядок 51/(рядок 42+рядок 44)х100)

%

29,0

 

55

Обсяг втрат води всього (рядок 56+рядок 57), з них:

тис.м3/рік

54,8

 

56

обсяг втрат води до мережі (рядок 42+рядок 44-рядок 47-рядок 52)

тис.м3/рік

-

 

57

обсяг втрат води у мережі (рядок 47-рядок 49-рядок 53)

тис.м3/рік

-

 

58

Частка втрат до поданої води у мережу (рядок 57/рядок 47х100)

%

-

 

59

Обсяг втрат води на 1 км мережі за рік (рядок 57/рядок 25)

тис.м3/км

-

 

60

Виробництво води на 1 особу (рядок 47/рядок 3х1000000/365)

л/добу

163,1

 

61

Водоспоживання 1 людиною в день (рядок 50/рядок 3х1000000/365)

л/добу

108,6

 

62

Кількість резервуарів чистої води, башт, колон

од.

4

 

63

Розрахунковий об'єм запасів питної води

тис.м3

494

 

64

Наявний об'єм запасів питної води

тис.м3

494

 

65

Забезпеченість спорудами запасів води (рядок 64/рядок 63х100)

%

100

 

66

Кількість поверхневих водозаборів

од.

-

 

67

Кількість підземних водозаборів, з них:

од.

7

 

68

кількість свердловин

од.

7

 

69

Кількість окремих свердловин

од.

-

 

70

Кількість насосних станцій І підйому (рядок 66+рядок 67+рядок 69)

од.

7

 

71

Кількість насосних станцій ІІ, ІІІ і вище підйомів

од.

   

72

Витрати електричної енергії на підйом води

тис.кВт/год

   

73

Питомі витрати електричної енергії на підйом 1 м3 води

кВт*год/м3

   

74

Кількість комплексів очисних споруд водопостачання

од.

-

 

75

Витрати електричної енергії на очищення води

тис.кВт/год

-

 

76

Питомі витрати електричної енергії на очищення 1 м3 води

кВт*год/м3

-

 

77

Кількість насосних станцій підкачування води

од.

-

 

78

Кількість встановлених насосних агрегатів насосних станцій водопостачання

од.

7

 

79

Кількість насосних агрегатів, які відпрацювали амортизаційний термін

од.

-

 

80

Витрати електричної енергії на перекачування води

тис.кВт/год

-

 

81

Питомі витрати електричної енергії на подачу 1 м3 води у мережу

кВт*год./м3

-

 

82

Кількість приладів технологічного обліку

од.

4

 

83

Кількість приладів технологічного обліку, які необхідно придбати

од.

-

 

84

Забезпеченість приладами технологічного обліку (рядок 83/рядок 82х100)

%

-

 

85

Кількість систем знезараження, усього, у тому числі з використанням:

од.

-

 

86

рідкого хлору

од.

-

 

87

гіпохлориду

од.

-

 

88

ультрафіолету

од.

-

 

89

Кількість систем знезараження, які відпрацювали амортизаційний термін

од.

-

 

90

Кількість лабораторій

од.

-

 

91

Кількість майстерень

од.

-

 

92

Кількість спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів

од.

-

 

93

Установлена виробнича потужність водопроводу

тис.м3/добу

0.772

 

94

Установлена загальна потужність водозаборів

тис.м3/добу

0.772

 

95

Установлена виробнича потужність очисних споруд

тис.м3/добу

-

 

96

Використання потужності водопроводу (рядок 47/365/рядок 93х100)

%

93,6

 

97

Використання потужності водозаборів (рядок 42/365/рядок 94х100)

%

93,6

 

98

Використання потужності очисних споруд (рядок 45/365/рядок 95х100)

%

-

 

99

Кількість аварій на мережі водопостачання за рік

аварії

-

 

100

Аварійність на мережі з розрахунку на 1 км (рядок 99/рядок 25)

аварії/км

-

 

101

Витрати електричної енергії на водопостачання за рік

тис.кВт/год

466,1

 

102

Витрати на електричну енергію на водопостачання за рік

тис.грн

1009,1

 

103

Питомі витрати електричної енергії на 1м3 води (рядок 101/(рядок 42+рядок 44)

кВт*год/м3

1766,8

 

104

Витрати з операційної діяльності водопостачання за рік

тис.грн

3933,3

 

105

Експлуатаційні витрати на одиницю продукції (рядок 104/рядок 49)

грн./м3

18,8

 

106

Витрати на оплату праці за рік

тис.грн

1131,5

 

107

Співвідношення витрат на оплату праці (рядок 106/рядок 104х100)

%

28,8

 

108

Співвідношення витрат на електричну енергію (рядок 102/рядок 104х100)

%

25,6

 

109

Витрати на перекидання води у маловодні регіони за рік

тис.грн

-

 

110

Співвідношення витрат на перекидання води (рядок 109/рядок 104х100)

%

-

 

111

Амортизаційні відрахування за рік

тис.грн

96,0

 

112

Використано коштів за рахунок амортизаційних відрахувань за рік

тис.грн

-

 

113

Співвідношення амортизаційних відрахувань (рядок 111/рядок 104х100)

%

2,4

 

N з/п

ІІ. Найменування та характеристика об'єктів водовідведення

Одиниця виміру

Загальний показник

 

1

Кількість населених пунктів, яким надаються послуги (2*)

од.

1

 

2

Чисельність населення в зоні відповідальності підприємства

осіб

20107

 

3

Чисельність населення, яким надаються послуги, усього, з них:

осіб

3467

 

4

безпосередньо підключених до мереж

осіб

3467

 

5

яке транспортує стічні води на очисні споруди з вигрібних ям, септиків

осіб

-

 

6

Кількість підключень до мережі водовідведення, усього, з них:

од.

1680

 

7

населення

од.

1645

 

8

бюджетних установ

од.

4

 

9

інших

од.

31

 

10

Частка охоплення послугами (рядок 3/рядок 2х100), з них:

%

17,2

 

11

з підключенням до мереж (рядок 4/рядок 3х100)

%

100,0

 

12

з використанням вигрібних ям, септиків (рядок 5/рядок 3х100)

%

-

 

13

Кількість підключень з первинним очищенням стічних вод

од.

-

 

14

Частка з первинним очищенням стічних вод (рядок 13/рядок 6х100)

%

-

 

15

Загальна протяжність мереж водовідведення, з них:

км

3,0

 

16

головних колекторів

км

1,2

 

17

напірних трубопроводів

км

-

 

18

вуличної мережі

км

-

 

19

внутрішньоквартальної та дворової мережі

км

1,8

 

20

Щільність підключень до мережі водовідведення (рядок 6/рядок 15)

од./км

560

 

21

Загальна протяжність ветхих та аварійних мереж, з них:

км

3,0

 

22

головних колекторів

км

1,2

 

23

напірних трубопроводів

км

-

 

24

вуличної мережі

км

-

 

25

внутрішньоквартальної та дворової мережі

км

1,8

 

26

Частка ветхих та аварійних мереж (рядок 21/рядок 15х100), з них:

%

100,0

 

27

головних колекторів (рядок 22/рядок 16х100)

%

100,0

 

28

напірних трубопроводів (рядок 23/рядок 17х100)

%

-

 

29

вуличної мережі (рядок 24/рядок 18х100)

%

-

 

30

внутрішньоквартальної та дворової мережі (рядок 25/рядок 19х100)

%

100,0

 

31

Чисельність персоналу в підрозділах водовідведення за розкладом

осіб

4

 

32

Фактична чисельність персоналу в підрозділах водовідведення

осіб

4

 

33

Чисельність персоналу на 1000 підключень (рядок 32/рядок 6х1000)

ос./1000 од.

3

 

34

Чисельність персоналу на 1 км мережі (рядок 32/рядок 15)

осіб/1 км

1

 

35

Обсяг відведених стічних вод за рік, усього, у тому числі:

тис.м3/рік

187,7

 

36

прийнято від інших систем водовідведення

тис.м3/рік

-

 

37

Середньодобове перекачування стічних вод

тис.м3/добу

0,514

 

38

Пропущено через очисні споруди за рік, усього, з них:

тис.м3/рік

-

 

39

з повним біологічним очищенням

тис.м3/рік

-

 

40

з доочищенням

тис.м3/рік

-

 

41

Середньодобове очищення стічних вод на очисних спорудах

тис.м3/добу

-

 

42

Обсяг скинутих стічних вод за рік без очищення (рядок 35-рядок 38)

тис.м3/рік

-

 

43

Частка скинутих стічних вод без очищення (рядок 42/рядок 35х100)

%

-

 

44

Обсяг недостатньо очищених скинутих стічних вод (рядок 35-рядок 39)

тис.м3/рік

-

 

45

Частка недостатньо очищених стічних вод (рядок 44/рядок 35х100)

%

-

 

46

Передано стічних вод іншим системам на очищення за рік

тис.м3/рік

187,7

 

47

Частка переданих стічних вод на очищення (рядок 46/рядок 35х100)

%

100,0

 

48

Обсяг реалізованих послуг по водовідведенню усім споживачам за рік, у тому числі:

тис.м3/рік

187,7

 

49

населенню

тис.м3/рік

142,3

 

50

Кількість засмічень у мережі водовідведення за рік

од.

-

 

51

Засміченість на мережі з розрахунку на 1 км (рядок 50/рядок 15)

од./км

-

 

52

Кількість аварій в мережі водовідведення за рік

аварії/рік

-

 

53

Аварійність на мережі з розрахунку на 1 км (рядок 52/рядок 15)

аварії/км

-

 

54

Обсяг відведених стічних вод на 1 особу (рядок 35/рядок 3х1000000/365)

л/добу

148,3

 

55

Обсяг очищення стічних вод на 1 особу (рядок 39/рядок 3х1000000/365)

л/добу

-

 

56

Кількість насосних станцій перекачування стічних вод

од.

1

 

57

Кількість очисних споруд водовідведення

од.

-

 

58

Загальна кількість насосних агрегатів насосних станцій водовідведення

од.

3

 

59

Кількість насосних агрегатів, які відпрацювали амортизаційний термін

од.

-

 

60

Кількість систем знезараження, усього, у тому числі з використанням:

од.

-

 

61

рідкого хлору

од.

-

 

62

гіпохлориду

од.

-

 

63

ультрафіолету

од.

-

 

64

Кількість систем знезараження, які відпрацювали амортизаційний термін

од.

-

 

65

Кількість лабораторій

од.

-

 

66

Кількість майстерень

од.

-

 

67

Кількість спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів

од.

-

 

68

Установлена потужність водовідведення

тис.м3/добу

0,600

 

69

Загальна установлена потужність насосних станцій водовідведення

тис.м3/добу

0,600

 

70

Установлена потужність очисних споруд водовідведення

тис.м3/добу

-

 

71

Частка використання водовідведення (рядок 35/365/рядок 68х100)

%

85,7

 

72

Частка використання очисних споруд (рядок 38/365/рядок 70х100)

%

-

 

73

Витрати електричної енергії на водовідведення за рік, з них:

тис.кВт*год

30,2

 

74

загальні витрати електричної енергії на очищення стічних вод

тис.кВт*год

-

 

75

питомі витрати електричної енергії на очищення 1 м3 стічних вод (рядок 74/рядок 73х100)

кВт*год/м3

-

 

76

загальні витрати електричної енергії на перекачування води

тис.кВт*год

30,2

 

77

питомі витрати електричної енергії на перекачку 1 м3 стічних вод (рядок 76/рядок 73х100)

кВт*год/м3

100

 

78

Витрати на електричну енергію за рік

тис.грн

64,2

 

79

Питомі витрати електроенергії на 1м3 стічних вод (рядок 73/рядок 35)

кВт*год/м3

160,8

 

80

Витрати з операційної діяльності водовідведення за рік

тис.грн

793,3

 

81

Експлуатаційні витрати на одиницю продукції (рядок 80/рядок 48)

грн./м3

4,2

 

82

Витрати на оплату праці за рік

тис.грн

262,9

 

83

Співвідношення витрат на оплату праці (рядок 82/рядок 80х100)

%

33,1

 

84

Співвідношення витрат на електричну енергію (рядок 78/рядок 80х100)

%

8,1

 

85

Амортизаційні відрахування за рік

тис.грн

43,3

 

86

Використано коштів за рахунок амортизаційних відрахувань за рік

тис.грн

-

 

87

Співвідношення амортизаційних відрахувань (рядок 85/рядок 80х100)

%

5,5

 
   

Назва населеного пункту якому надаються послуги: м.Дергачі

   
             

Директор

 КП « Дергачікомунсервіс»
(посадова особа ліцензіата)

________
(підпис)

Тітаренко Віталій Васильович

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

Головний інженер

 КП « Дергачікомунсервіс»
(посадова особа ліцензіата)

________
(підпис)

Дворніченко Марина Петрівна

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

 Інформаційна згода посадової особи ліцензіата на обробку персональних даних

Я,  Тітаренко Віталій Васильович, при наданні даних до виконавчого комітету  Дергачівської  міської  ради

(найменування уповноваженого органу)

даю згоду відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" на обробку моїх особистих персональних даних у картотеках та/або за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем з метою підготовки відповідно до вимог законодавства статистичної, адміністративної та іншої інформації з питань діяльності ліцензіата.

Директор КП «Дергачікомунсервіс»                                                В.В.Тітаренко


Поділитися в соціальних мережах