Контакти

62300, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79-б

derradadergachi@ukr.net

(05763) 3-01-15

ДЕРГАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Офіційний веб-сайт Дергачівської міської ради

Персональний кабінет

Ви продемонстрували, що своєю працею всього можна досягти. Юлія Світлична – призерам Паралімпіади

Сьогодні: 25 вересня 2023 р.
477

23 березня голова ХОДА зустрілася з харківськими чемпіонами та призерами Зимових Паралімпійських ігор у Пхьончхані, їх тренерами та гайдами.

«Ми надзвичайно вражені тим результатом, який ви маєте цього року, адже за кількістю золотих медалей це кращий результат за останні декілька десятиліть, - відзначила керівник області, звертаючись до спортсменів. - Ви зробили все задля того, щоб прапор України піднімався та звучав гімн України на найвищому світовому рівні. Не всі отримали медалі, але представляти свій рідний край на Паралімпійських іграх – це вже велике досягнення. І я впевнена, що попереду ще багато перемог та гарний емоцій. Ви продемонстрували, що своєю працею можна всього досягти».
Паралімпійська чемпіонка Оксана Шишкова, яка привезла на Батьківщину з Пхьончхану 6 медалей, подякувала всім, хто вболівав за збірну України, та Юлії Світличній особисто за організовану в Харкові зустріч.
«Було холодно, але ви о 12 годині ночі все одно приїхали. І знову зараз нас зібрали, намагаєтеся вирішити наші питання. Це дуже приємно», - сказала чемпіонка.
Оксана Шишкова зізналася, що сама не очікувала на такий результат на Паралімпійських іграх, проте не вважає його приводом для того, щоб зупинитися та відпочивати. «Потрібно рухатися далі, стежити за спортсменами з інших країн, добиватися високих результатів», - відзначила спортсменка. Вона також розповіла, що з усіх медалей Паралімпіади найбільше запам'ятає не золото, а бронзу, здобуту в перегонах на дистанції 1,5 км.
«Це була 4-а гонка підряд, була втома. Я потрапила у фінал, завоювала бронзу - я просто її не очікувала. Ця бронза була на вагу золота, - поділилася Оксана. – Звичайно ж, запам'ятається остання - естафетна – медаль. Це була завершальна крапка, радість не тільки за себе, але й за команду. Коли ти виходиш, розумієш, що ти зараз піднімеш прапор України, заспіваєш гімн з високо піднятою головою. Це гордість».
Шестиразовий паралімпійський чемпіон Віталій Лук'яненко розповів про те, як ішов до двох золотих медалей Пхьончхану.
«Займатися я почав з 1988 року, 30 років уже. У 1-му класі потрапив в ДЮСШ «Динамо», звідти почався старт моєї спортивної кар'єри. Ця олімпіада для мене вже 6-та. На попередній здобув 2 золота, срібло та бронзу. Тоді мені було 36 років, зараз 40. Вік, звісно, дається взнаки. До того ж переніс операцію, 1,5 року не тренувався, все починав спочатку, - поділився Віталій. - Наголос ми робили на біатлон, на швидку стрільбу, адже на рубежі можна як багато виграти часу, так і програти. Звичайно, що без сили духу та боротьби, утомливих тренувань добитися результату не можна».
Під час зустрічі спортсмени та голова ХОДА обговорили питання розвитку паралімпійського руху на Харківщині, оновлення інфраструктури та придбання інвентарю для спортсменів. Також Юлія Світлична вручила героям Паралімпіади в Пхьончхані грамоти облдержадміністрації, подяки голови ХОДА та грошові винагороди за паралімпійські медалі.
Нагадаємо, харківські спортсмени здобули на зимових Паралімпійських іграх 12 медалей. 2 золоті медалі у біатлоні завоював Віталій Лук'яненко, Оксана Шишкова здобула 1 золоту, 2 срібні медалі у біатлоні, а також 1 золоту в естафеті, 1 срібну та 1 бронзову у лижних гонках. Людмила Ляшенко завоювала 2 бронзові медалі у біатлоні, 1 золоту в естафеті та 1 бронзову медаль у лижних гонках. 1 бронзову медаль у біатлоні та золото в естафеті отримав Юрій Уткін.

Поділитися в соціальних мережах

№ 201

Останній номер газети
«Рідне місто»

Посилання на державні ресурси: