13 квітня керівник області взяла участь у презентації інноваційного проекту, який реалізують у НТУ «ХПІ».
В одному з головних технічних вишів Харківщини побудують інноваційний кампус, де поєднають ІТ-навчання, школу підприємництва та коворкінг. Роботи розпочнуться вже у квітні, а завершити будівництво розраховують до кінця року. До фінансування соціально-освітнього проекту будуть залучені інвестиції держави, підприємств та місцевого бізнесу.
«Харків входить до десятки найбільших вишівських європейських центрів. Такий проект надає студентам нові можливості, відкриває майданчики для спілкування та співробітництва. І це не тільки підіймає авторитет вишу, а ще й допомагає області завойовувати нові позиції в освітній сфері, - відзначила голова ХОДА Юлія Світлична. - Усе це робиться задля того, щоб у нашій державі запроваджувати такі підходи й такі умови, щоб студентство залишалося в Україні, щоб вони могли тут працювати та отримувати гідну зарплату. Розвиток нових підходів у освіті та науці є тим завданням, яке ставить перед нами Президент України, і, безумовно, обласна державна адміністрація не залишається осторонь цих процесів».
Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокіл відзначив, що створення інноваційного кампуса у виші націлено на підвищення якості підготовки, в першу чергу, спеціалістів у сфері ІТ.
«Це проект трансформації інженерної освіти в напрямку ІТ. У нас є велике бажання, щоб наші спеціалісти відповідали тим вимогам, які висувають на ринку праці представники ІТ-бізнесу, адже головне завдання університету – це підготовка фахівців, які задовольняють роботодавця. Цей проект, ми сподіваємося, буде кроком уперед для вирішення цього важливого завдання», - пояснив Євген Сокіл.
За задумом ініціаторів проекту - НТУ «ХПІ» та проекту UNIT.City - інноваційний кампус (innovations campus) має стати простором освіти й розвитку підприємництва.
«Серце» кампуса - інноваційна освітня програма, що розроблена фахівцями UNIT.Factory у співпраці з НТУ «ХПІ», де талановита молодь буде навчатися інформаційних технологій безкоштовно. Також там продовжить свою роботу Школа малого і середнього підприємництва, а сучасний коворкінг дасть можливість креативним молодим фахівцям отримати робочі місця, кваліфіковану професійну підтримку бізнесу, безпеку, доступ до знань.